UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopada 2023 r.

1. Dziękujemy wiernym za złożone dziś ofiary na tacę na prace remontowe przy bramie głównej, które mają zakończyć się pod koniec bieżącego miesiąca. Przypominamy, że koszt całkowity renowacji to 180 tysięcy zł. Kwota 100 tysięcy pochodzi z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa łódzkiego. Kwota 80 tysięcy to wkład własny naszej parafii. Posiadamy 30 tysięcy zł. zaoszczędzonych na ten cel, natomiast 50 tysięcy musimy zebrać do końca grudnia br. Obrazując tę potrzebę finansową naszej wspólnoty, można powiedzieć, że jeśli każda z tysiąca dorosłych osób, które nawiedzają nasz kościół w niedzielę, złożyłaby nadzwyczajną ofiarę 50 zł, to moglibyśmy opłacić wszystkie faktury bez zaciągania pożyczki. Z góry dziękujemy za ofiarność. Ofiary można składać też indywidualnie i na konto parafii.
2. Pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas są do nabycia w zakrystii i w kancelarii w godzinach jej urzędowania.
3. W I piątek miesiąca odbędą się odwiedziny chorych na terenie naszej parafii. Msza św. pierwszopiątkowa z udziałem dzieci o godz. 17:30, a po Mszy św. o godz.18:30 adoracja prowadzona przez wspólnotę Misja św. Faustyny.
4. W I sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe będą w dniach od 17 do 19 grudnia.
6. Roraty w naszym kościele rozpoczną się 4 grudnia i będą o godz. 7-mej rano. Dzieci z rodzicami oraz młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13:00 spotkanie formacyjne dla kółek różańcowych.
8. Również za tydzień, o godz. 18.45, w kościele pw. NP NMP odbędzie się koncert zatytułowany „Klasyka na głos i klawisze” w wykonaniu rawskich muzyków – pedagogów Grzegorza Klimczaka oraz Wojciecha Szymańskiego.
9. W kancelarii i zakrystii można nabywać pamiątkowe krzyże – cegiełki wykonane z drewna Krzyża Misyjnego.
10. Przyjmujemy na wypominki całoroczne za zmarłych, które będą wymieniane od 1 stycznia 2024 roku.
11. Zapraszamy do rezerwacji Mszy świętych na rok 2024 w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
12. Są wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Torunia na obchody powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę 2 grudnia o g0dz. 6:30 sprzed kościoła. Zapisy u p. Bożeny (tel. 46 815 44 95). Numer telefonu jest podany w gablocie.
13. Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich i czwartych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
15. Módlmy się intencji zmarłych: za Zofię Cała, Eugeniusza Misztala, Andrzeja Swęda, oraz dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru: Wieczny odpoczynek…