I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023 r.

1. Serdecznie dziękujemy wiernym za złożone ofiary na tacę, na prace remontowe przy bramie głównej. Dzięki szczodrości wiernych udało się nam zebrać połowę potrzebnej sumy. Zachęcamy wiernych do dalszego wsparcia finansowego. Szczegółowe informacje na temat przebiegu prac można uzyskać osobiście u o. Proboszcza.
2. Pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas są do nabycia w zakrystii i w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Organizujemy roznoszenie opłatków na wioskach przez sołtysów. Prosimy wiernych o życzliwe przyjęcie tej formy przekazania opłatków. Wszelkie ofiary składane z racji opłatka są przeznaczone na sfinansowanie renowacji bramy głównej.
3. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczęcie 23. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Szkole Podstawowej nr 2. Hasłem spotkań są słowa: „Z Jezusem bieg – w dwudziesty pierwszy wiek”
4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 17 do 19 grudnia.
5. Zapraszamy od poniedziałku do licznego udziału w tegorocznych roratach, które będą w dni powszednie w czasie Mszy św. o godz.7:00. Dzieci z rodzicami oraz młodzież zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki.
6. Dziś spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich i czwartych po Mszy św. o godz. 11.30, a po Mszy św. o godz.13:00 spotkanie formacyjne dla kółek różańcowych.
7. W I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz.18:30 modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
8. W piątek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. jak w dzień powszednie. Zapraszamy wiernych od godz.12:00 do godz.13:00 na wystawienie Najśw. Sakramentu w „Godzinie Łaski” dla całego świata.
9. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
10. W kancelarii i zakrystii można nabywać pamiątkowe krzyże – cegiełki wykonane z drewna Krzyża Misyjnego.
11. Przyjmujemy na wypominki całoroczne za zmarłych, które będą wymieniane od 1 stycznia 2024 roku.
12. Zapraszamy do rezerwacji Mszy świętych na rok 2024 w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie – 10 zł, a dodatek – 12 zł. Ofiary za prasę składamy do skarbonki pod chórem.
14. W przyszłą niedzielę, o godz. 11.30 Msza św. w intencji Grup Rodziców modlących się za dzieci.
15. W intencji zmarłych z naszych rodzin, ojców i braci pasjonistów, dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…