XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopada 2023 r.

1. Dzięki Opatrzności Bożej rozpoczęliśmy prace remontowe przy bramie głównej, które powinny zakończyć się do końca bieżącego miesiąca. Koszt całkowity renowacji wynosi 180 tysięcy złotych. Z tego 100 tysięcy złotych pochodzi z dotacji, z Urzędu Marszałkowskiego województwa łódzkiego, zaś 80 tysięcy ma być wkładem własnym parafii i naszych wiernych. Posiadamy 30 tysięcy złotych zaoszczędzonych na ten cel, natomiast 50 tysięcy musimy jeszcze zebrać do końca grudnia br., by rozliczyć projekt. Dlatego ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na ten cel. Z góry dziękujemy za ofiarność. Obrazując tę potrzebę finansową naszej wspólnoty, można powiedzieć, że jeśli każda z tysiąca dorosłych osób, które nawiedzają nasz kościół w niedzielę, złożyłaby nadzwyczajną ofiarę 50 zł, to moglibyśmy opłacić wszystkie faktury bez zaciągania pożyczki.
2. Dziękujemy wiernym za złożone ofiary na rzecz operacji Kaliny – malutkiej córki Pana Szymona, organisty z Dużego Kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. W sobotę, Msza św. o godz. 8:30 i różaniec w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty.
4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.10-tej odmówimy Akt Oddania się Jezusowi, za który można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W kancelarii i zakrystii można nabywać pamiątkowe krzyże – cegiełki wykonane z drewna Krzyża Misyjnego.
6. Przyjmujemy na wypominki całoroczne za zmarłych, które będą wymieniane od 1 stycznia 2024 roku.
7. Zapraszamy do rezerwacji Mszy świętych na rok 2024 w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
8. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia na obchody powstania Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wyjazd w sobotę, 2 grudnia o g0dz.6:30. Zapisy u p. Eli (tel. 536 657 115) i u p. Bożeny ( tel. 46 815 44 95). Numery telefonów są podane w gablocie.
9. W intencji Śp. Zofii Cała, zmarłych ojców i braci pasjonistów, a także za zmarłych z naszych rodzin i dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek….