XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopada 2023 r.

1. Dziękujemy Panom Stanisławowi i Arkadiuszowi Kabzińskim oraz Panu Dariuszowi Grzywaczewskiemu za bezinteresowne ustawienie i umocowanie figur pasyjnych. Państwu Robertowi i Marioli Gałeckim za projekt estetyczny ich rozmieszczenia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
2. Dzisiaj obchodzony jest w Kościele XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Dzięki naszej wrażliwości Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” może wspierać cierpiących chrześcijan w Syrii, w Iraku, czy Libanie. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i rodzinnej w tej intencji. Tym, którzy zechcą pomóc dobrowolną ofiarą podajemy w gablocie bliższe informacje.
3. W minionym tygodniu, w Przedszkolu nr 2 „Niezapominajka” w Rawie Maz. odbył się VI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, pod hasłem: „Anioł Stróż pilnuje dzieci, gdy Go słucham dobro świeci”. Dziękujemy wszystkim osobom, szczególnie o. Jerzemu, Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom dzieci z przedszkola za współpracę we wspólnym duchowym dziele dla najmłodszych.
4. Poradnia Życia Rodzinnego dla Narzeczonych odbędzie w najbliższy poniedziałek od godz.17:20 w klasztorze.
5. W piątek po mszy św. o godz.18:30 spotkanie dla Bractwa Czarnego Szkaplerza i sympatyków duchowości pasjonistów.
6. W sobotę Msza św. o godz. 8:30 i nabożeństwo do św. Gemmy Galgani.
7. W kancelarii i zakrystii można nabywać pamiątkowe krzyże – cegiełki wykonane z drewna Krzyża Misyjnego.
8. Przyjmujemy na wypominki całoroczne za zmarłych, które będą wymieniane od 1 stycznia 2024 roku.
9. Zapraszamy do rezerwacji Mszy świętych na rok 2024 w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
10. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Torunia na obchody powstania Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wyjazd w sobotę 2 grudnia o godz.6:30. Zapisy u p. Eli (tel. 536 657 115) i u p. Bożeny ( tel. 46 815 44 95). Numery telefonów są podane w gablocie.
11. Dziś po mszach św. pod kościołem jest organizowana zbiórka ofiar na rzecz rehabilitacji Kaliny – malutkiej córki Pana Szymona, organisty z Dużego Kościoła, którą czeka natychmiastowa operacja na oczy, aby nie przestała widzieć. Bóg zapłać ofiarodawcom.
12. W najbliższą sobotę, 18 listopada, o godz. 13-tej modlitwa i spotkanie formacyjne dla uczniów klas piątych w nowym klasztorze. Prosimy rodziców tych dzieci o włączenie się w troskę o religijny rozwój wiary swoich dzieci.
13. W intencji zmarłego Czesława Świstaka, taty ks. Proboszcza Konrada, oraz zmarłych Ojców i Braci pasjonistów, a także z naszych rodzin i Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…