Niedziela XVIII– Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023 r.

1. W przyszłą niedzielę kazania na Mszach św. wygłosi Ks. Maksym Padlewski z Chersonia na Ukrainie. Po mszach będzie zbierał ofiary na rzecz swojego dotkniętego wojną miasta.
2. 15 sierpnia, we wtorek, będziemy obchodzić w naszym kościele Odpust z okazji Uroczystości tytułu naszego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta Msza Św. odpustowa o g. 11.30. Homilię wygłosi o. diakon Maciej Pieczynia z Zakonu Franciszkańskiego Braci Mniejszych Konwentualnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, służbę liturgiczną, asystę i dzieci.
3. W dniach 13-14 sierpnia samorządowcy Ziemi Rawskiej zapraszają na Święto Wojska Polskiego. Szczegóły obchodów na plakacie w gablocie.
4. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, po Mszy św. wieczornej o 18.30, Procesja Fatimska.
5. Parafia Świętej Trójcy w Cielądzu organizuje 10 września pielgrzymkę do Markowej w archidiecezji przemyskiej na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy u O. Edwarda z Cielądza. Telefony są podane w ogłoszeniach, w gablocie i na stronie internetowej ( tel. 505 991 190).
6. Dla uczenia stulecia obecności pasjonistów w Polsce i 85 lat w Rawie Mazowieckiej postanowiliśmy wzbogacić otocznie kościoła nowymi figurami pasyjnymi. Same figury możemy zobaczyć przed wejściem do zakrystii. Zachęcamy wiernych do wsparcia tej inicjatywy. Bóg zapłać za wszelkie złożone już ofiary. Szczególne podziękowania dla osób, które ufundowały figurę Jezusa Ukrzyżowanego i Pietę.
7. Modlitwa o zakończenie wojny na Ukrainie każdego o godz. 18:00.
8. W intencji Śp. Czesława Jackowskiego, Andrzeja Gwiazdowicza, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…