XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

1. Dziś kazania na Mszach św. głosi Ks. Maksym Padlewski z Chersonia na Ukrainie. Po mszach będzie zbierał ofiary na rzecz swojego dotkniętego wojną miasta. Bóg zapłać.
2. Dziś po Mszy św. wieczornej o 18.30, Procesja Fatimska.
3. 15 sierpnia, we wtorek, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. Jak w niedzielę. Uroczysta Msza Św. odpustowa o g. 11.30. Homilię wygłosi o. diakon Maciej Pieczynia z Zakonu Franciszkańskiego Braci Mniejszych Konwentualnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, służbę liturgiczną, asystę i dzieci. Na każdej Mszy poświęcenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż.
4. W dniach 13-14 sierpnia samorządowcy Ziemi Rawskiej zapraszają na Święto Wojska Polskiego. Szczegóły obchodów na plakacie w gablocie. Centralne wydarzenia to odsłonięcie tablicy Ignacego Jana Paderewskiego na budynku Starostwa w poniedziałek o godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. w „Dużym kościele” pod przewodnictwem naszego ks. Bp. Andrzeja Dziuby.
5. Parafia Świętej Trójcy w Cielądzu organizuje 10 września pielgrzymkę do Markowej w archidiecezji przemyskiej na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy u O. Edwarda z Cielądza. Telefony są podane w ogłoszeniach, w gablocie i na stronie internetowej ( tel. 505 991 190).
6. W sobotę po Mszy św. O godz. 8.30 nabożeństwo do św. Gemmy Galgani.
7. Dla uczczenia stulecia obecności pasjonistów w Polsce i 85 lat w Rawie Mazowieckiej wzbogacamy otocznie kościoła nowymi figurami pasyjnymi. Zachęcamy wiernych do wsparcia tej inicjatywy. Bóg zapłać za wszelkie złożone już ofiary.
8. Modlitwa o zakończenie wojny na Ukrainie każdego o godz. 18:00.
9. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych planowana jest od połowy września w klasztorze. Prosimy narzeczonych o zapisywanie się mailowo na kurs, do końca sierpnia. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.