III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 r.

 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.30 modlitwa za dzieci, rodziców i nauczycieli Przedszkola nr 1, z racji rozpoczęcia VIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Spotkania odbywać się będą pod hasłem: „W naszym sercu dobro mamy, innym dzieciom wraz z Jezusem pomagamy”. Zakończenie Tygodnia w piątek, na Drodze Krzyżowej; zapraszamy dzieci z rodzicami na godz. 16.30.
 2. W najbliższą sobotę, 25 marca, Szkoła Modlitwy dla dzieci klas pierwszokomunijnych:

– o godz. 9-tej, klasy:  IIIa i IIIc

– o godz. 10.30, kl. IIIb i dzieci ze Szkoły w Pukininie.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy ich plan znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej i Facebooku parafii. Rekolekcje prowadzi ks. Jerzy Cedrowski, filipin ze Studzianny.
 2. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30, a o godz. 20:00 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich rodziców; w soboty o godz. 17:50 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, a o godz. 20:00 Adoracja Krzyża; w niedziele o godz. 6:30 Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca N.M.P w sobotę Uroczystość Zwiastowania N.M.P. Msze św. jak w dni powszednie.
 4. W sobotę o godz.8:30 msza św. i różaniec o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP.
 5. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego planowana jest po Świętach Wielkanocnych 2023. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 6. Modlitwa o pokój na Ukrainie każdego dnia o godz. 18:00.
 7. Dziś po Mszach Św. zbiórka ofiar na rzecz Pani nauczycielki Teresy i uczennicy Agnieszki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im Wł. Reymonta w Rawie Mazowieckiej zmagającymi się z bardzo poważnymi chorobami.
 8. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. W piątek o godzinie 18:45. Wyruszamy z kaplicy cmentarnej.
 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch od 8 do 19 września br. W programie również miejsca związane z naszym Zgromadzeniem i jego świętymi. Program do pobrania w zakrystii i kancelarii: oraz na stronie internetowej: https://gabrielmir.pl/rok-2023/wlochy-ze-sw-gemma-galgani.
 10. W „Dużym Kościele” organizowana jest w dniach 11-21.04 pielgrzymka do Włoch. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Zapraszamy 23 marca o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki na spotkanie „Wspomnienia z dziejów Rawy”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Szkoła Cosinus w Skierniewicach prowadzi nabór wiosenny i jesienny na kierunki medyczne i niemedyczne. Są to kierunki bezpłatne, dające uprawnienia w całej UE. Obecnie prowadzi jeszcze nabór w sesji wiosennej na kierunki: BHP, Ochrona mienia, Administracja, Opiekun medyczny, Asystentka i higienistka stomatologiczna, Florysta, Terapeuta zajęciowy. Mile widziane osoby z Ukrainy i inni obcokrajowcy. Więcej informacji na stronie internetowej cosinus.pl.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. W intencji śp. Marianny Wasilewskiej, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów, Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…