V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

  1. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadzi ks. Jerzy Cedrowski, filipin ze Studzianny. Na Mszy o 10:00 nauka dla młodzieży, a o 11:30 dla dzieci. Na pozostałych Mszach nauki ogólne. O godz. 17: 30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W poniedziałek, wtorek i środę Msza św.

dla klas VIII i szkół średnich o godz. 8:30,

dla klas IV, V, VI, VII o godz. 11:30,

dla klas   I, II, III spotkanie liturgiczne z nauką o 13:00.

Nauki ogólne podczas Mszy św. o 10:00, 17:30 i 18:30. W poniedziałek na Mszy Św. o 10:00 nauka dla chorych. We wtorek dzień spowiedzi. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nieczynna.

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek młodzież zaprasza na inscenizowaną Drogę Krzyżową wokół kościoła na godz. 19:10, po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przyniesienie świec.
  2. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, poświęcenie palm i gałązek łozy na każdej Mszy Św.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13:00 spotkanie modlitewne dla kółek różańcowych.
  5. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego planowana jest po Świętach Wielkanocnych 2023. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  6. Za tydzień 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II, zapraszam na modlitwę przy Jego pomniku na Placu Piłsudskiego w Rawie Maz. w godzinie śmierci, początek o godz. 21:00. Dajmy znak naszej wdzięczności za tak ważnego dla nas papieża i powieśmy na domach flagę lub wystawmy w oknach Jego obraz lub zdjęcie.
  7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch od 8 do 19 września br. W programie również miejsca związane z naszym Zgromadzeniem i jego świętymi. Program do pobrania w zakrystii i kancelarii: oraz na stronie internetowej: https://gabrielmir.pl/rok-2023/wlochy-ze-sw-gemma-galgani.
  8. W „Dużym Kościele” organizowana jest w dniach 11-21.04 pielgrzymka do Włoch. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. W intencji śp. Józefa Wójciaka, Marianny Słomka, Tadeusza Kamińskiego, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów, Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…