III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

1. Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30, a o godz. 20:00 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania i ich rodziców; w soboty o godz. 17:50 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, a o godz. 20:00 Adoracja Krzyża „znajdź chwilę na Dialog z Ukrzyżowanym”; w niedziele o godz. 6:30 Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 17:45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 26 do 29 marca, czyli za dwa tygodnie.
3. Modlitwa o pokój na Ukrainie każdego dnia o godz. 18:00.
4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. odbędzie się zbiórka na rzecz Pani nauczycielki Teresy i uczennicy Agnieszki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im Wł. Reymonta w Rawie Mazowieckiej zmagającymi się z bardzo poważnymi chorobami. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej parafii i w gablocie.
5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch od 8 do 19 września br. W programie również miejsca związane z naszym Zgromadzeniem i jego świętymi. Program do pobrania w zakrystii i kancelarii: oraz na stronie internetowej: https://gabrielmir.pl/rok-2023/wlochy-ze-sw-gemma-galgani.
6. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 
 

 
Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Reymonta w Rawie Mazowieckiej prosi o wsparcie dla nauczycielki Teresy Woźniak oraz uczennicy Agnieszki Ornafy, które zmagają się z bardzo poważnymi chorobami.
Pani Teresa walczy z nowotworem, ma za sobą kilka poważnych operacji, a przed sobą kosztowną rehabilitację oraz kolejne konsultacje medyczne.
Agnieszka to z kolei 15 letnia uczennica pierwszej klasy, u której zdiagnozowano białaczkę.
Mimo trudów choroby obie cały czas dzielnie stawiają czoła specjalistycznemu leczeniu, które dla rodzin stanowi także spore wyzwanie finansowe. Szkoła w sposób ciągły prowadzi akcje wsparcia dla obu potrzebujących.
W przyszłym tygodniu także nasi parafianie będą mogli wesprzeć ten szczytny cel. Uczniowie z puszkami pojawią się przed naszą świątynią. Dostrzeżmy dobro, którym chce dzielić się grono pedagogiczne oraz uczniowie i wesprzyjmy ich darowizną oraz modlitwą. W imieniu szkoły serdeczne Bóg zapłać.Zbiórka odbędzie się w niedzielę 19.03 po Mszach św.
 
 
Mam na imię Teresa, mam 53 lata. W 2017 roku zdiagnozowano u mnie mięsaka macicy.
Jeszcze w tym samym roku przeszłam operację i rozpoczęłam kilkumiesięczną chemioterapię, po której przeszłam dwie operacje usunięcia guzków z płuc. W kolejnym roku pojawiły się przerzuty do mózgu i kości. Ich leczenie wymagało poddania się kilku cyklom radioterapii kręgosłupa oraz czaszki.

 
W wyniku operacji mózgu, niezbędnej ze względu na wystąpienie u mnie padaczki objawowej, doznałam częściowego niedowładu lewej strony ciała oraz postępującej utraty słuchu.
 
Coraz wyższe koszty leczenia licznych dolegliwości sprawiły, że potrzebuję Państwa wsparcia. Najpilniejsze są wydatki związane z rehabilitacją, zakupem aparatu słuchowego i leków oraz dojazdami na konsultacje medyczne.
 
Zmiana perspektywy wyznacza nowe priorytety. Spacery, rodzinne wypady rowerowe i wykonywanie czynności, które kiedyś wydawały się tak naturalne i prozaiczne, dziś należą do przeszłości. Mam nadzieję, że dzięki Państwu będę jeszcze w stanie osiągnąć pewien stopień samodzielności.
 
 
Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
PL70 1600 1462 1893 9704 1000 0219
z dopiskiem:
„dla Teresy Woźniak”
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
IBAN:
PL70 1600 1462 1893 9704 1000 0219
BIC:
PPABPLPK
z dopiskiem:
„dla Teresy Woźniak”
Wsparcie Podopiecznego przez PayU lub PayPal jest odzwierciedlane na pasku postępu zbiórki w codziennych aktualizacjach. Jeśli wybierzesz przelew tradycyjny, Twoja wpłata zostanie odzwierciedlona na pasku w przeciągu 2 dni roboczych.
KRS: 0000338803
cel szczegółowy: „dla Teresy Woźniak”

Agnieszka Ornafa – Podopieczni – Krwinka – Krwinka

krwinka.org