XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022 r.

 1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny rozkład Mszy św. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13-tej, a w dni powszednie o godz. 7-mej rano, a kancelaria do 31 sierpnia czynna jest w dni powszednie od g. 17:00 do g. 17:45, a w soboty od g. 10:00 do 11:00. W czwartki i święta kancelaria jest nieczynna.
 2. Dzisiaj ks. Jarosław z Ukrainy po Mszach św. będzie zbierał ofiary na pomoc swoim parafianom i wiernym na Ukrainie.
 3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na zakup sprzętu do wytwarzania prądu do respiratora dla Kamila z naszego Osiedla 9 Maja, który cierpi na zanik mięsi typu Duchenne’a. Lato to sezon burzowy i istnieje duże prawdopodobieństwo przerw w dostawie prądu. A to realne zagrożenie życia dla Kamila. Posiadanie własnego agregatu to duże poczucie bezpieczeństwa dla Kamila. Prosimy o pomoc i dziękujemy za wsparcie.
 4. W sobotę o godz. 8:30 Msza św. i Różaniec w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza pasjonisty.
 5. W niedzielę 31 lipca planujemy po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców po każdej mszy św.
  Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych planowana jest od połowy września b.r. w klasztorze. Prosimy narzeczonych o zapisywanie się mailowo na kurs. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie w sobotę 06 sierpnia. Wyjazd o g.7,30. Zapisy u p. Bożeny i u p. Eli. Telefony są podane w gablocie.
 7. Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do 9 sierpnia do g.13:30. Sprzęt prosimy zostawiać na podwórku klasztornym za starym klasztorem przy pomieszczeniach gospodarczych.
 8. W tym tygodniu zmarł Wacław Kiliszek lat 84, tato o. Artura pasjonisty. Pogrzeb odbył się w Łodzi. W jego intencji i w intencji zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie w sobotę 06 sierpnia. Wyjazd o g. 7:30.
  Zapisy u p. Bożeny tel. 815- 44 -95
  tel.722 – 358 – 419
  i u p. Eli tel. 536 – 657-115