III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2021 r.

  1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy. W ubiegłym tygodniu, naszej Prowincji zakonnej pasjonistów we współpracy z Caritas Diecezji Kamieniecko-Podolskiej, udało się wysłać kolejną partię pomocy humanitarnej. Gehenna wojenna niestety się nie kończy, dlatego nadal można przekazywać ofiary materialne i pieniężne. Przypominamy też, że każdego dnia o godz. 21:00 w naszym kościele odbywa się błagalne czuwanie modlitewne o pokój na Ukrainie.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:30, a o godz. 20:00 – dla młodzieży. W sobotę o godz. 17:45 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, w niedzielę o godz. 6:30 Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 18:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. W przyszły piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczysta Msza św. ku czci Bogarodzicy Maryi o 18:30, a o godz. 8:30 Msza Św. i Różaniec w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewcza, pasjonisty.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się za 2 tygodnie, w niedzielę 3 kwietnia. Poprowadzi je o. Grzegorz Słowikowski przełożony klasztoru w Sadowiu – Golgota.
  5. Informacje gospodarcze:
  6. A) Zakończyliśmy drugi etap wymiany okien w klasztorze. Koszt wymiany to 27 tysięcy zł. Dziękujemy firmie Pana Marka Synowca za dobrą współpracę.
  7. B) Parkan przykościelny, zgodnie z wymogami Konserwatora Zabytków, poddawany jest ekspertyzie technicznej. Koszt ekspertyzy i projektu remontu to 13 tyś. zł.
  8. C) Trwa przygotowanie dokumentacji umożliwiającej ubieganie się o dofinansowanie restauracji kościoła i kapitalnego remontu starego klasztoru. Dotychczasowe koszty tych przygotowań to 6 tyś. zł.

Zachęcamy wiernych do finansowego wsparcia naszych inwestycji. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na te cele. Z góry dziękujemy.

  1. W naszej diecezji trwa Synod o Synodalności. Jest to arena wymiany poglądów na temat Kościoła i jego roli w różnych aspektach naszego życia. Do udziału w dyskusji zaproszeni są wszystkie osoby duchowne, świeckie i konsekrowane. Cztery najbliższe nam dekanaty, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Nowe Miasto i Lubochnia, pochylają się nad tematem roli Kościoła w mediach, kulturze i sztuce. 2 kwietnia o godz. 15:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbędzie się spotkanie synodalne. Jeśli chcesz zabrać głos w ważnych sprawach dotyczących Kościoła przyjdź na spotkanie i weź w nim aktywny udział, dzieląc się swoim doświadczeniem, uwagami i sugestiami. Twój głos jest dla nas ważny. Zapraszamy.
  2. Naszej modlitewnej pamięci polecamy naszych zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…