II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2021 r.

  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na rzecz pomocy naszej placówce zakonnej na Ukrainie oraz uchodźcom znajdujących schronienie w naszym klasztorze. Nasi współbracia na Ukrainie opiekują się obecnie około 70 osobami. Połowa tej grupy to pensjonariusze naszego domu miłosierdzia, a zatem osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji. Nasz o. Prowincjał Łukasz Andrzejewski w minionym tygodniu osobiście dostarczył tam żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby, które zebraliśmy w naszych parafiach pasjonistowskich w Polsce. Nasza parafia przekazała również 16 tyś. zł. pochodzących z ostatnich zbiórek. Gehenna wojenna niestety się nie kończy, dlatego nadal można przekazywać ofiary materialne i pieniężne. Przypominamy też, że każdego dnia o godz. 21:00 w naszym kościele odbywa się błagalne czuwanie modlitewne o pokój na Ukrainie.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:30, a o godz. 20:00 – dla młodzieży. W sobotę o godz. 17:45 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, w niedzielę o godz. 6:30 Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 18:00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 nabożeństwo do Św. Gemmy Galgani.
  4. W najbliższą sobotę, 20 marca, spotkanie formacyjne dla dzieci klas piątych. Początek o godz. 13-tej w klasztorze.
  5. W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 11:30 zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli oraz dzieci z rodzicami ze Szkoły Podstawowej w Pukininie na rozpoczęcie XI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w tej szkole.
  6. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych w poniedziałek o godz. 17:20 w klasztorze.
  7. W kinie MDK od 18 marca o godz. 18:00 projekcja nowego filmu religijnego pt. „Cud Gaudelupe”.
  8. Naszej modlitewnej pamięci polecamy naszych zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…