IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2021 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy i zachęcamy do dalszej wielkoduszności. W naszym klasztorze gościmy obecnie 9 osób w tym pięcioro dzieci. Szukamy dla nich rowerów. Przypominamy, że każdego dnia o godz. 21:00 w naszym kościele odbywa się błagalne czuwanie modlitewne o pokój na Ukrainie.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 rozpoczęcie XXI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Szkole Podstawowej nr 2. Tematem przewodnim Tygodnia będzie piosenka religijna dla dzieci, a spotkania odbywać się będą w szkole i w klasztorze pod hasłem: „Dzieci śpiewają, Boga wychwalają, ludziom radość dają”.
 3. W najbliższą sobotę, 2 kwietnia o godz. 13-tej, spotkanie formacyjne dla dzieci klas piątych.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16:30; dla dorosłych o godz. 17:30, a o godz. 20:00 – dla młodzieży. W sobotę o godz. 17:45 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, w niedzielę o godz. 6:30 Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 18:00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy ich plan znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej i Facebooku parafii.
 6. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:30. Po Mszy św. o godz.18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Misja św. Faustyny.
 7. W pierwszą sobotę po Msz Św. o godz. 8:30 Różaniec Św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla Kółek różańcowych.
 9. Wczoraj Biskup Andrzej Dziuba ustanowił dla posługi w naszej parafii trzech Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii: Jarosława Cichockiego, Daniela Błędka i Rafała Stalmacha. Uroczysta prezentacja nowych szafarzy odbędzie się w Niedzielę Palmową na Mszy o godz. 10:00.
 10. Dziękujemy z ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 11. W naszej diecezji trwa Synod o Synodalności. Jest to arena wymiany poglądów na temat Kościoła i jego roli w różnych aspektach naszego życia. Do udziału w dyskusji zaproszeni są wszystkie osoby duchowne, świeckie i konsekrowane. Cztery najbliższe nam dekanaty, Rawa Mazowiecka, Biała Rawska, Nowe Miasto i Lubochnia, pochylają się nad tematem roli Kościoła w mediach, kulturze i sztuce. 2 kwietnia o godz. 15:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbędzie się spotkanie synodalne. Jeśli chcesz zabrać głos w ważnych sprawach dotyczących Kościoła przyjdź na spotkanie i weź w nim aktywny udział, dzieląc się swoim doświadczeniem, uwagami i sugestiami. Twój głos jest dla nas ważny. Zapraszamy.
 12. Naszej modlitewnej pamięci polecamy Śp. Piotra Kondrzyckiego, naszych zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…