Niedziela Świętej Rodziny– 26.12.2021 r.

  1. W piątek 31 grudnia o godz. 18:00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku. Na ten dzień nasz Biskup udzielił dyspensy od postu.
  2. W sobotę 1 stycznia w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 11:30 Msza św. w intencji Kół Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci.
  3. 2 stycznia na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 o godzinie 13:00 rozpocznie się charytatywny piknik rodzinny dla Arianki Wasiak. Niespełna roczna Arianka zmaga się z nowotworem mózgu. Podczas pikniku będzie można zwiedzić wóz strażacki, rozgrzać się przy ognisku i skosztować coś z grilla, będą warsztaty dla dzieci, harcerze, pokaż ptaków drapieżnych. Cały dochód z pikniku przeznaczony zostanie na operację ratująca życie Arianki. Zapraszamy i prosimy o wsparcie. Mamy 3mln. Potrzebne jest 9mln.
  4. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego będzie od połowy stycznia. Bliższe informacje są na stronie parafialnej.

 

               5. Plan kolędy w tym tygodniu:

 

 • 28 grudnia, wtorek

od godz. 9-tej: Matyldów, Bogusławki Małe z kolonią, Świnice

od godz. 16-tej: ul. Południowa

 

 • 29 grudnia, środa

od godz. 9-tej: Głuchówek

od godz. 16-tej: ul. Reymonta, Targowa i Konstytucji 3 Maja

 

 • 30 grudnia, czwartek

od godz. 9-tej: Pukinin i Bogusławki Duże 

 

Kolęda jest Wizytą Duszpasterską, a nie prywatnym spotkaniem, dlatego też rodziny katolickie przyjmują kapłana we właściwy sposób. Należy odpowiednio  przygotować mieszkanie i domowników. Widocznym znakiem gotowości przyjęcia kapłana jest wyjście przedstawiciela rodziny przed dom czy mieszkanie oraz  zapewnienie godnego przebiegu wizyty. Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy krzyż, świece i wodę świeconą. Prosimy również o przysyłanie pojazdów w celu usprawnienia kolędy.

        Dla osób, które nie będą mogły przyjąć kapłana, zorganizujemy spotkania kolędowe w kościele po zakończeniu wizyt duszpasterskich w domach.

        W czasie kolędy kancelaria będzie zamknięta. W sprawach ważnych prosimy kontaktować się telefonicznie lub zgłaszać się do zakrystii po Mszach św.