IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021 r.

 1. Dziś po Mszach Św. zbiórka ofiar na rzecz Andzi Kocik zmagającej się nowotworem mózgu. Nadzieją jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Pomóżmy!
 2. Roraty do piątku włącznie o godz. 7:00. Roraty z udziałem dzieci we wtorek, czwartek i piątek.
 3. W piątek w Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18:30.
 4. „Pasterka” będzie odprawiona o godz. 22:00 i o godz. 24:00. Na godz.22:00 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 5. W sobotę 25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia i w niedzielę 26 grudnia w Święto Św.Rodziny Msze św. według porządku niedzielnego.
 6. Dziś po Mszach św. ministranci będą rozdawać tekst „Chrześcijańskiego obrzędu rodzinnej wieczerzy religijnej”. Jest to cenna pomoc w przeżyciu prawdziwe Bożej i rodzinnej wieczerzy wigilijnej.
 7. Tego roczną Kolędę chcemy rozpocząć we wtorek 28 grudnia od naszych wiosek. Kapłani nawiedzą domy wiernych z krótką wizytą, błogosławiąc nasze domostwa. Dla osób, które z różnych przyczyn nie będą mogły przyjąć księdza, przygotujemy spotkania w kościele na Mszy wieczornych, podobnie jak w zeszłym roku. Szczegółowy plan kolędy podamy podczas Świąt Bożego Narodzenia.
 8. Przyjmujemy intencje na Msze św. i na wypominki na rok 2022.
 9. Opłatki, świece Caritas oraz kalendarze pasjonistowskie na rok 2022 można nabywać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Sianko jest wyłożone w koszyku przy wyjściu z Kościoła. Dochód ze sprzedaży świec Caritas przeznaczony jest na pomoc ubogim.
 10. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego będzie od połowy stycznia. Bliższe informacje są na stronie parafialnej.
 11. Bardzo dziękujemy Panu Janowi Bielawskiemu za zorganizowanie wycinki suchych drzew przy kościele. Dziękujemy również za życzliwość Ochotniczej Straży Pożarnej z Kurzeszyna.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i klasztoru.
 13. Naszej modlitewnej pamięci polecamy śp. Piotra Kielana, Danielę Mirecką-Wieczorkiewicz, Henryka Hyżego, naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek.