XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021 r.

 1. W piątek 8 października organizujemy dziękczynną pielgrzymkę autokarową w Roku Jubileuszowym Pasjonistów na Jasną Górę. W planie m.in. o g. 13:30 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, transmitowana przez TVP, z udziałem o. Prowincjała, Pasjonistów i wiernym z naszych klasztorów i parafii. Po Mszy św. konferencja jubileuszowa. Zapisy u p. Bożeny oraz w zakrystii i kancelarii. Wyjazd o g. 8:30. Koszt 30 zł.
 2. W sobotę Msza św. o g. 8:30 i różaniec św. w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza.
 3. Spotkanie dla dzieci klas czwartych przystępujących w tym roku szkolnym do Komunii św. Rocznicowej i ich rodziców w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:30.
 4. Zapraszamy chłopców młodszych i starszych do grona ministrantów. Zapisujemy się po Mszach św. w zakrystii do końca września br.
 5. W naszej parafii rozpoczęła się formacja dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy kandydatów i ich rodziców do udziału w niedzielnych mszach św. o g. 10:00.
 6. Nowa edycja kursu małżeńskiego rozpocznie się we wtorek 21 września o godz. 19:10 w klasztorze. Bliższe informacje na stronie internetowej.
 7. Kalendarz mszalny na rok 2022 będzie udostępniony dla wiernych w kancelarii od poniedziałku 27 września b.r.
 8. Diecezjalny kalendarz na rok 2022 jest dostępny w zakrystii.
 9. Zapraszamy na film ”Wyszyński – zemsta czy przebaczenie?” Projekcja filmuw kinie MDKU-u w godzinach popołudniowych przez dwa najbliższe tygodnie.
 10. Zapraszamy dziś na piknik charytatywny organizowany dla Zosi Bigos w Rawie Mazowieckiej przy ul. Jeziorańskiego 3a „Glinianki” w godzinach od 14:00 do 18:00.
 11. W naszej wspólnocie swój okres przygotowania do życia zakonnego rozpoczął ks. Wadym i brat Maciej. Serdecznie ich witamy i otaczamy modlitwą.
 12. Naszej modlitewnej pamięci polecam naszych bliskich zmarłych krewnych, dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…

 

Ogłoszenia z Dużego Kościoła:

 
W najbliższą sobotę (25.09) z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. wyruszy po Mszy św. o godz. 7.00 piesza jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium św. Rodziny w Studziannej. Udamy się stałą trasą przez Rzeczycę. Msza św. odpustowa w Sanktuarium św. Michała Archanioła będzie o godz. 18.30, a potem będzie powrót autokarami do Rawy Maz. Zapisy w kancelarii Dużego Kościoła.

W ramach Dni Muzyki Klasycznej odbędzie się w sobotę (25.09) o 18:00 w rawskim MDK-u koncert „Usta milczą, dusza śpiewa… z rodziną Kaczmarków”. A w niedzielę (26.09) o 19:00 zapraszamy na koncert „Perły muzyki sakralnej” do Dużego kościoła.  Wystąpi baryton Andrzej Bator.