XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 r.

 

1. W piątek 8 października organizujemy dziękczynną pielgrzymkę autokarową w Roku Jubileuszowym Pasjonistów na Jasną Górę. W planie m.in. o g.13:30 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Bożeny oraz w zakrystii i kancelarii. Wyjazd o g.8:30. Koszt 30 zł.
2. Kalendarz mszalny na rok 2022 będzie udostępniony dla wiernych od jutra w kancelarii tj. od 27 września b.r. Kancelaria w poniedziałek, w wtorek i w środę będzie czynna już od g. 15:30 do 18:00. Prosimy o przygotowanie na kartce numeru telefonu kontaktowego osoby zamawiającej Msze św. Przyjmujemy również na Msze św. listopadowe za zmarłych.
3. Diecezjalny kalendarz na rok 2022 jest dostępny w zakrystii w cenie 5 zł.
4. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla dzieci klas czwartych przystępujących w tym roku szkolnym do Komunii św. Rocznicowej i ich rodziców.
5. We wtorek o godz. 15:00 wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta. Szczegóły w gablocie.
6. W środę wspomnienie Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
7. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 18:00.
8. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych od godz. 9:30. Msza św. I piątkowa z udziałem dzieci o g. 16:30, a po Mszy św. o g. 18:30 Adoracja prowadzona przez wspólnotę Misja św. Faustyny.
9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek dla Zosi Bigos. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje najdroższego leku na świecie, który kosztuje 9,5 miliona złotych.
10. Zapraszamy chlopców młodszych i starszych do grona ministrantów. Zapisujemy się po Mszach św. w zakrystii do końca września br.
11. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niedzielnych Mszach św. o g. 10:00.
12. Narzeczonych zapraszamy na nową edycję kursu przedmałżeńskiego we wtorki o godz. 19:10 w klasztorze.
13. Projekcja filmu pt: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie?” w kinie MDKU-u jeszcze w tym tygodniu w godzinach popołudniowych.
14. Naszej modlitewnej pamięci polecam naszych bliskich zmarłych krewnych, dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…

 

Do ogłoszeń w gablocie

 

Zaproszenie na Koronkę na ulicach miast świata 28.09.

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja”, działająca przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz., serdecznie zaprasza we wtorek 28 września o godzinie 15.00 na zjednoczenie się we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego miasta:

– skrzyżowanie ul. Kościuszki i Konstytucji 3 Maja przy Sądzie;
– skrzyżowanie ul. Solidarności i Tomaszowskiej przy cmentarzu;
– rondo Jana Pawła II (przy Motelu);
– rondo Henryka Skierkowskiego (przy MDKU);
– rondo Unii Europejskiej (przy Netto).