XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019 r.

  1. W lipcu i sierpniu nie jest odprawiana Msza św w niedzielę. o g. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o g. 7.00.
  2. W zakrystii można nabyć zdjęcia tegorocznego dywanu kwiatowego oraz nabyć tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, wakacyjny dwumiesięcznik „Miłujcie się” oraz jubileuszowy album z racji 20.rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łowiczu w cenie 25 zł.
  3. Dziś w Miejskim Domu Kultury o godzinie 17.00 odbędą się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Podczas koncertu obejrzymy i usłyszymy zespoły z Białorusi, Serbii i Polski. Wstęp jest bezpłatny – zapraszamy.”
  4. W najbliższą sobotę po mszy św. o g.8,30 odbędzie się nabożeństwo do św. Gemmy Galgani. Zapraszamy wiernych do udziału.
  5. W przyszłą niedzielę 21 lipca nad rawskim zalewem, teren przy hali sportowej OSIR, odbędzie się II Rawski Bieg po Trzeźwość promujący życie bez środków zmieniających nastrój. Początek o g.13,30 a uwieńczenie imprezy będzie grill w” Okrąglaku” przy zespole ANI i IRKA. Zaprasza prezes Stowarzyszenia „Nowe życie w Rawie”
  6. W niedzielę 28 lipca po każdej mszy św. pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.
  7. Na czas wakacyjny życzymy wszystkim wypoczywającym, by był to czas bezpieczny, pogodny i radosny. Pamiętajmy, aby nie zapominać o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  8. Czuwaj! W tym roku 15 skautek i skautów w wieku 18+ wraz z duszpasterzem ks. Pawłem z dużego kościoła” uda się na międzynarodową wędrówkę do Włoch. Taki wyjazd organizowany jest co 10 lat. Wędrować będziemy ok. 80 km z bliźniaczymi ogniskami i kręgami z Włoch, Francji i Rumunii. Wyjazd przeznaczony jest dla szefów, którzy chcą się rozwijać jako chrześcijanie i europejczycy poprzez wejście na ścieżkę braterstwa. Przyjazd zadeklarowało 4630 osób z 21 krajów Europy a także Stanów Zjednoczonych i Kanady. Nasze spotkanie zakończy audiencja z papieżem 3 sierpnia. Dziś pod kościołem po Mszy będziemy sprzedawać płyty z pieśniami Maryjnymi, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. Pieśni wykonane są w różnych językach, w polskim możemy usłyszeć ,,Z Dawna Polski Tyś Królową”. Przy zakupie płyty będziecie mogli państwo wesprzeć nasz wyjazd. Dodatkowo zachęcamy do składania intencji, które będą powierzane podczas modlitwy różańcowej i codziennej Eucharystii. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę, za każdą złotówkę. Skauci Europy.