XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.07.2019 r.

  1. W lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana w niedzielę Msza św. o g. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o g. 7.00. W sierpniu nie będzie w I niedzielę miesiąca procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  2. Dziś po Mszy św. o g. 10,00 będzie nabożeństwo eucharystyczne, a po Mszy św. o g. 11,30  spotkanie dla kół różańcowych.
  3. W sobotę, 13 lipca po Mszy św. o g. 18,30 zapraszamy na różaniec fatimski z procesją wokół kościoła, z figurą M.B. Fatimskiej.
  4. W zakrystii można nabyć tygodniki katolickie oraz jubileuszowy album z racji 20.rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łowiczu w cenie 25 zł. Zachęcamy do nabywania zdjęcia z tegorocznego dywanu kwiatowego, za dobrowolną ofiarę.
  5. W lipcu przy naszym kościele Mała Akademia. Zapraszamy dzieci na spotkania pod hasłem: „Szkoła Modlitwy z Maryją”. Zapisy i informacje u O. Jerzego.
  6. Dziś w „dużym kościele” o godz. 19,00 koncert muzyki organowej, w wykonaniu Błażeja Musiałczyka – organisty z Bazyliki Archikatedralnej w Oliwie. Wstęp wolny. W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP organizowane są w sierpniu półkolonie. Szczegóły na plakatach.
  7. W niedzielę 14 lipca organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Częstochowy dla Rodziny Radia Maryja. Koszt 45 zł. Wyjazd o g. 5,45. Zapisy u p. Bożeny. Telefon podany jest w ogłoszeniach, w gablocie.
  8. W niedzielę 14 lipca o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędą się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Podczas koncertu obejrzymy i usłyszymy zespoły z Białorusi, Serbii i Polski. Wstęp jest bezpłatny – zapraszamy.
  9. Strój. Jest takie mądre powiedzenie, że „Nie szata zdobi człowieka”. Gdy spotykamy się z Jezusem najważniejsze jest oczywiście, aby nasze serca były czyste, intencje szlachetne, a dusza wolna od grzechu. Ale czy to zwalnia nas z obowiązku ubrania się przyzwoicie? Wiemy, że nie. Dlatego sam fakt, że szanujemy Gospodarza miejsca, niejako winien wymusić odpowiedni strój. A jaki jest odpowiedni? Taki, w którym jest nam wygodnie, ale jednocześnie taki, który nie narusza powagi świętego miejsca. Z tego powodu nie wchodźmy do świątyni w strojach plażowych ani tych przeznaczonych na przykład do gry w piłkę, ani w krótkich spodenkach i minispódnicach, podkoszulkach na ramiączkach, itp. To nie tylko kontrastuje z powagą miejsca, ale i rozprasza innych obecnych w świątyni, Jezus jest naszym Przyjacielem – sam nas tak nazwał (por. J 15,14-15). To dla nas zaszczyt, a nie pozwolenie, aby Go lekceważyć. Także sposobem ubrania się okazujemy szacunek do osoby, do której idziemy, albo jego brak.
  10. Zgodnie z decyzją O. Prowincjała Pasjonistów, Przeorem rawskiego klasztoru jest O. dr Zbigniew Pisiałek CP. Ojciec Przeor piastuje także urząd Proboszcza naszej parafii. Do naszej wspólnoty dołączył także Robert Szawel. Polecajmy posługę naszych współbraci Opiece Bożej, wstawiennictwu Matki Pocieszenia i św. Pawła od Krzyża: Ojcze nasz…