XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 czerwca 2019 r.

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wiernym za pomoc, zaangażowanie i modlitwę przy wspólnym przeżywaniu Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za przygotowanie ołtarzy, za przyniesienie płatków kwiatów i ułożenie „dywanu kwiatowego”. Dziękujemy Asyście, orkiestrze, Panom strażakom, bielankom, ministrantom oraz wszystkim dzieciom i wiernym za obecność na zakończeniu Oktawy Bożego Ciała.
  2. W lipcu i sierpniu nie będzie odprawiana w niedzielę Msza św. o g. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o g. 7.00. W lipcu i sierpniu nie będzie w I niedziele miesiąca procesji eucharystycznej wokół Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o g.10,00 będzie nabożeństwo eucharystyczne w Kościele, a po mszy św. o g.11,30 odbędzie się spotkanie dla kół różańcowych.
  4. W zakrystii można nabyć tygodniki katolickie: Niedziela. Gość Niedzielny, czasopisma Różaniec z rozważaniem św. Gemmy, Miłujcie się oraz jubileuszowy album z racji 20.rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łowiczu w cenie 25 zł oraz zdjęcia z tegorocznego dywanu kwiatowego.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek miesiąca od g.9,30 odwiedzamy chorych z naszej parafii. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o g.8,30 i 18,30. Po Mszy św. o godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Misja św. siostry Faustyny zakończona indywidualnym błogosławieństwem. W sobotę po Msza św. o g. 8.30 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzone przez RMPM. Apel Jasnogórski po Mszy św. o g.18,30.
  6. W lipcu Mała Akademia zapraszamy dzieci na spotkania modlitewne pod hasłem „Szkoła Modlitwy z Maryją”. Zapisy u o. Jerzego.
  7. W parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w sierpnia organizowane są półkolonie, a Misjonarki Krwi Chrystusa zapraszają na letnie turnusy rekolekcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Parafia w Dużym Kościele zapraszamy na koncert muzyki organowej, w wykonaniu Pana Błażeja Musiałczyka – organisty z Bazyliki Archikatedralnej w Oliwie w niedziele 7 lipca 2019 o godz. 19,00. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.
  8. W niedzielę 14 lipca organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Częstochowy dla Rodziny Radia Maryja. Koszt 45 zł. Wyjazd o g.5,45. Zapisy u p. Bożenki. Telefon podany jest w ogłoszeniach w gablocie.
  9. Przyszły wysokie temperatury powietrza, dlatego prosimy wszystkich wiernych o uszanowanie godności świątyni przez odpowiedni strój.
  10. Zgodnie z decyzją naszego Ojca Prowincjała Pasjonistów przeorem rawskiego klasztoru jest o. dr Zbigniew Pisiałek CP, który objął urząd klasztorny w piątek 28 czerwca. Ojciec Przeor piastuje także urząd proboszcza naszej parafii. Powierzmy nowego ojca przeora i proboszcza opiece Bożej i wstawiennictwu M.B.Pocieszenia odmawiając: Pod Twoją obronę…