XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.

 1. Pragniemy poinformować, że edycja letnia Turnieju o Puchar Ojca Przeora dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej i okolic – rozgrywanego zwykle w miesiącu czerwcu, w roku 2019 nie odbędzie się. Wszystkich zainteresowanych udziałem w turnieju przepraszamy. Jednocześnie Ojcowie Pasjoniści wraz z Grupą Turniejową złożoną z osób świeckich pragną zapewnić, że poczynią wszelkie starania, aby kolejne edycje Turnieju o Puchar Ojca Przeora mogły się odbywać zgodnie z przyjętą tradycją.
 2. Zapraszamy wiernych do wspólnego przeżywania Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18-tej są odprawiane nieszpory z procesją wokół naszego kościoła.  Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków, z udziałem ks. bpa Wojciecha Osiala będzie w czwartek, 27 czerwca, o godz. 17-tej. Serdecznie zapraszamy naszą asystę, asystę z Dużego kościoła, orkiestrę, strażaków, bielanki, ministrantów, dzieci z I Komunii Św. i rocznicowe oraz wszystkich wiernych.
 3. W czasie Oktawy procesja przejdzie trasą tradycyjną. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Oktawę przez osoby i grupy, które to czyniły w poprzednich latach. Zapraszamy także do dekoracji IV ołtarza przy kościele w czwartek rano, 27 czerwca.
 4. W przeddzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, w środę 26 czerwca po Mszy św. wieczornej, jak co roku będziemy układać „dywan kwiatowy” w naszym kościele. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wiernych o przynoszenie świeżych płatków kwiatowych i zielonych akacjowych liści. Prosimy o pomoc w przygotowaniu płatków i w układaniu dywanu kwiatowego.
 5. W tym tygodniu: w poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela; w piątek, 28 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od potraw mięsnych; W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zbierana w tym dniu taca podczas mszy św. o g.8,30 i 18,30 będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
 6. We wtorek 25 czerwca o g.17,20 będzie czynna poradnia życia rodzinnego, o g.19,15 odbędzie się kurs przedmałżeński. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu, tak jak w poprzednich latach, nie będzie odprawiana w niedzielę Msza św. o godz. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o godz. 7.00.
 7. W zakrystii można nabyć tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz czasopismo „Różaniec św.” „Miłujcie się”  oraz jubileuszowy album z racji 20.rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łowiczu w cenie 25 zł.
 8. Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej zaprasza dzieci z naszego miasta i powiatu na półkolonie od 1 do 29 sierpnia 2019 r. dla uczniów klas III – VIII. Zajęcia będą od poniedziałku do piątku w g. 9:00-14:00 w trzech grupach wiekowych. Szczegóły w parafii w „Dużym Kościele”
 9. Podobnie jak w latach ubiegłych, w lipcu przy naszym kościele Mała Akademia. Tym razem zapraszamy dzieci na spotkania modlitewne pod hasłem: „Szkoła Modlitwy z Maryją”. Zapisy i zebranie organizacyjne z rodzicami dziś po Mszy św. o godz. 11,30.
 10. Zgodnie z decyzja naszego Ojca Prowincjała przeorem rawskiego klasztoru będzie o. dr Zbigniew Pisiałek CP, który obejmie urząd w piątek 28 czerwca. Ojciec Przeor będzie piastował urząd proboszcza naszej parafii.
 11. Misjonarki Krwi Chrystusa serdecznie zapraszają na odpust ku czci Krwi Chrystusa w Chrustach w niedzielę 30 czerwca na Msze św. o g.10,00 pod przewodnictwem J.E. ks. bp Andrzeja F. Dziuby, ordynariusza łowickiego, a także zapraszają na letnie turnusy rekolekcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na plakatach.
 12. W niedzielę 14 lipca b.r. organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Częstochowy dla Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Bożenki. Telefon podany jest w ogłoszeniach w gablocie. Koszt 45 zł. Wyjazd o g.5,45.
 13. Dzisiaj w Dzień Ojca, naszymi modlitwami obejmujmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. W jej intencji oraz w intencji dzieci i młodzieży, które rozpoczęły czas wakacyjny o religijne i bezpieczne spędzenie tego czasu: Pod Twoją obronę…