Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.

 1. Zapraszamy na kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się  dzisiaj w Rawie Mazowieckiej. Początek Mszą św. o godz. 11,30 w dużym kościele. Po Mszy św. ok. godz. 12,30 nastąpi przemarsz ulicami Rawy.  Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do Bożego ładu i jednoznacznie zadeklarowaniem poparcia dla ochrony życia, rodziny i najmłodszych. Jeśli tylko możesz – przyjdź. 
 2. W naszej świątyni gościmy Ikonę Jubileuszową i relikwie św. Pawła od Krzyża, Założyciela Pasjonistów. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszego Zgromadzenia oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszach św. jest możliwość nabycia w atrakcyjnej cenie różnych publikacji Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej działającego przy naszym klasztorze.

 

Zapraszamy do czuwania modlitewnego przy Ikonie – dzisiaj:

 

godz. 14,00 – Kółka Różańcowe oraz wioski: Matyldów,

                        Bogusławki Małe, Bogusławki Duże i Świnice.

godz. 15,00 – Misja św. Faustyny, Rozmiłowani w św. Gemmie.

godz. 16,00 – Rodzina Matki Pięknej Miłości, Koło Radia Maryja

                        oraz wioski: Pukinin, Kaleń, Byszewice i Głuchówek.

godz. 17,00 – Rodzice modlący się na różańcu św. w intencji dzieci 

                        oraz rodzice z ministrantami

godz. 18,30 – Msza św. na zakończenie Nawiedzenia.

              Po Mszy św. dziękczynienie ze św. Gabrielem od Matki

              Bożej Bolesnej oraz procesja z Ikoną z kościoła do klasztoru.

              Zapraszamy Asystę, ministrantów, młodzież i rodziny.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane o godz. 18-tej.
 2. W klasztorze: kurs przedmałżeński we wtorek, godz. 19.10 (do końca czerwca); Poradnia życia rodzinnego – wtorek, 18 czerwca o godz. 17.20.
 3. W zakrystii można nabyć tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, czasopismo „Różaniec św.” z rozważaniami św. Gemmy Galgani oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się” ze świadectwami nawróceń.
 4. W czwartek, 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13-tej, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11,30 udamy się do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, aby wspólnie uczestniczyć w procesji Bożego Ciała. Od piątku, przez cały tydzień, aż do zakończenia Oktawy Bożego Ciała o godz. 18-tej będą odprawiane nieszpory z procesją wokół naszego kościoła.  Serdecznie zapraszamy asystę, bielanki, ministrantów, dzieci komunijne, rocznicowe oraz wszystkich wiernych.
 5. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków, z udziałem ks. bpa Wojciecha Osiala będzie w czwartek, 27 czerwca, o godz. 17-tej. W czasie Oktawy procesja przejdzie trasą tradycyjną. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy na Oktawę przez osoby i grupy, które to czyniły w poprzednich latach. Zapraszamy także do dekoracji IV ołtarza przy kościele w czwartek rano, 27 czerwca.
 6. W przeddzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, w środę 26 czerwca po Mszy św. wieczornej, jak co roku będziemy układać „dywan kwiatowy” w naszym kościele. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wiernych o przynoszenie świeżych płatków kwiatowych i zielonych akacjowych liści, a także prosimy o pomoc w przygotowaniu płatków i w układaniu dywanu kwiatowego.
 1. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. organizuje w sierpniu dwa turnusy półkolonii dla dzieci ze szkół podstawowych klas III – VIII. Pierwszy turnus w dniach 1-14.08. Drugi turnus od 19 do 30.08. Karty na półkolonie można odebrać w parafii w „dużym kościele” w niedzielę po Mszach św. Szczegółowe informacje na temat półkolonii na stronie internetowej parafii i w gablocie przed dużym kościołem. Od poniedziałku do soboty można zwiedzać nowe muzeum w „dużym kościele”, wejść na wieżę oraz do krypt. Bliższe informacje w kancelarii.
 1. Członków, sympatyków Bractwa i zainteresowanych Męką Chrystusa zapraszamy do uczestnictwa w dorocznych rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym w Sadowiu – Golgocie k. Ostrowa Wlkp. w dniach od 26 do 30 sierpnia. W programie: Eucharystia, modlitwa i nauka medytacji Męki Pańskiej oraz konferencje pasyjne. Możliwość spowiedzi, rozmowy duchowej albo pobytu w milczeniu. Bliższe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu podanym w gablocie. Tel. 669 080 522 oraz sekretariatrmpm@gmail.com.
 2. Podobnie jak w latach ubiegłych, w lipcu przy naszym kościele Mała Akademia. Tym razem zapraszamy dzieci na spotkania modlitewne pod hasłem: „Szkoła Modlitwy z Maryją”. Zapisy i zebranie organizacyjne z rodzicami w przyszłą niedzielę, 23 czerwca po Mszy św. o godz. 11,30.
 3. Wczoraj, O. diakon Grzegorz Mossakowski, pasjonista przyjął w Warszawie święcenia kapłańskie. Mszę św. Prymicyjną odprawi w naszej świątyni 15 sierpnia o godz. 11,30 w czasie odpustu parafialnego. Polecajmy go teraz w naszej modlitwie: Pod Twoją obronę….