Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1) Komunikat o. dra Łukasza Andrzejewskiego, Przełożonego Prowincjalnego Pasjonistów:

 

Drodzy Przyjaciele rawskiego klasztoru, z niedowierzaniem przyjąłem informację, przekazaną przez dziennikarza Tygodnika Powszechnego, o zmienieniu dnia 26 maja b.r.  przez moich współbraci w Rawie treści listu Episkopatu Polski „Wrażliwość i odpowiedzialność”. Pragnę poinformować, że zmiany te zostały wprowadzone samowolnie przez dwóch zakonników podczas mojego wyjazdu na Ukrainę. Za to poważne nadużycie odpowiedzialni zostali stanowczo upomniani przez mnie, a dalsze konsekwencje zostaną wyciągnięte w czasie wizytacji kanonicznej.

Nie było i nie jest intencją nikogo z moich współbraci ukrywanie, czy pomniejszanie win kapłanów dopuszczających się przestępstwa pedofilii, ani tym bardziej marginalizowanie cierpienia ofiar. Wprowadzone w naszej Prowincji zasady przeciwdziałania wykorzystywaniu dzieci i młodzieży oraz stanowcze reagowanie przełożonych na wszelkie nadużycia, jednoznacznie pokazuje brak zgody na łamanie przez zakonników tak Dekalogu jak i złożonych Bogu ślubów. Wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tą sytuacją serdecznie przepraszam i obiecuję, że podobne wydarzenia nie będą miały miejsca.

Jednocześnie pragnę poinformować, że mianowałem przeorem rawskiego klasztoru o. dra Zbigniewa Pisiałka CP, który obejmie urząd w piątek 28 czerwca, po zakończeniu spraw związanych z przekazaniem dotychczas zajmowanego stanowiska następcy.

 

2) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane o godz. 18-tej. Dziś kończy się okres komunii św. wielkanocnej. W klasztorze: kurs przedmałżeński wtorek godz. 19.10; Porady prawne – sobota 15 czerwca godz.9,00; Poradnia życia rodzinnego – wtorek 18 czerwca godz. 17.20.

 

3) W zakrystii można nabyć tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz czasopismo „Różaniec św.” z rozważaniami św. Gemmy Galgani oraz dwumiesięcznik „Miłujcie się” ze świadectwami nawróceń.

 

4) W poniedziałek święto – Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana: w czwartek 13 czerwca po Mszy św. o g.18,30 różaniec fatimski z procesją wokół Kościoła.

 

5) Od piątku 14 czerwca do niedzieli 16 czerwca będziemy gościć Ikonę Jubileuszową i relikwie św. Pawła od Krzyża Założyciela Pasjonistów. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego zgromadzenia oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Plan Nawiedzenia:

 

Piątek 14 czerwca

g.17,45 – Nabożeństwo oczekiwania. Przywitanie Jubileuszowe Ikony z procesją wokół kościoła oraz nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy Asystę, ministrantów, dzieci.

g.18.30 – Msza św. z błogosławieństwem rodzin oraz czuwanie modlitewne przy Jubileuszowej Ikonie do g.20,30

Sobota 15 czerwca

g.8,30 Msza św. i nabożeństwo do św. Gemmy Galgani,  z błogosławieństwem dla osób starszych i cierpiących

g.18,30 Msza św. ku czci Matki Bożej Pocieszenia, a po niej wieczór uwielbienia  dla wszystkich wiernych prowadzony przez młodzież i zespół muzyczny „Passio”  – do g.20,30

Niedziela 16 czerwca

Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18,30 z kazaniem i ucałowaniem relikwii świętych pasjonistów. Po Mszach św. możliwość nabycia publikacji Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej.

Czuwanie modlitewne przy Jubileuszowej Ikonie

g.14,00 Kółka Różańcowe oraz wioski: Matyldów, Bogusławki Małe, Bogusławki Duże i Świnice

g.15,00 Misja św. Faustyny, Rozmiłowani w św. Gemmie

g.16,00 Rodzina Matki Pięknej Miłości, Koło Radia Maryja i wioski: Pukinin, Kaleń, Byszewice i Głuchówek

g.17,00 Rodzice modlący się na różańcu św. w intencji dzieci oraz rodzice z ministrantami

g.18,30 Msza św. na zakończenie Nawiedzenia.

Po Mszy św. dziękczynienie ze św. Gabrielem od Matki Bożej Bolesnej oraz procesja z Ikoną z kościoła do klasztoru. Zapraszamy Asystę, ministrantów, młodzież i dzieci.

 

 

6) Dzisiaj w niedzielę w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej po Mszy św. o 18:00 muzykę barokową wykona zespół Altberg, który wykona utwory polskiego kompozytora epoki baroku Adama Jarzębskiego. Na program koncertu złożą się wybrane utwory instrumentalne ze zbioru „Canzoni e concerti” wydanego w 1627 roku. Będziemy mieli okazję usłyszeć i zobaczyć wyjątkowe instrumenty, które dotąd nie pojawiały się na naszych koncertach: cynk, dulcjan oraz viola da gamba. Koncert poprowadzi kierownik artystyczny naszego zespołu Jakub Kościukiewicz.

 

7) Zapraszamy na kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się  16 czerwca –  w najbliższą niedzielę w Rawie Mazowieckiej. Całe wydarzenie rozpocznie się mszą św. o godz. 11,30 w dużym kościele. Po mszy ok. g.12, 30 nastąpi przemarsz ulicami Rawy.  Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do Bożego ładu i jednoznacznie zadeklarowaniem poparcia dla ochrony życia, rodziny i najmłodszych. Jeśli tylko możesz – przyjdź. Pokaż Innym że życie, rodzina to są wartości ważne dla ciebie. Ze jest nas dużo. Przyjdź i powiedz TAK dla Pan Boga oraz NIE dla wszelkich mrocznych ideologii, które choć głośne nie mają na celu dobra człowieka.