XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 CZERWCA 2024 R

1. W dniach od 3 do 21 lipca przy naszym kościele organizujemy spotkania wakacyjne dla dzieci. Jak zawsze zakres zajęć obejmuje: modlitwę, formację i rekreację. W tym roku spotkania skoncentrują się wokół tematu rodziny. Rozpoczęcie w najbliższą środę podczas Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy spotkanie zgłoszonych dzieci i ich rodziców w dużej sali nowego klasztoru. Polecamy nasze działania dla dobra dzieci i ich rodzin modlitwie oraz wsparciu przez osoby indywidualne i instytucje.
2. Pragniemy już zaprosić na najbliższe odpusty: 15 sierpnia na g.11:30 w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej oraz połączony z dożynkami parafialnymi, w niedzielę 1 września o godz.13:00, ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Odpust będzie poprzedzony adoracją Najświętszego Sakramentu w nabożeństwie 40.godzinnym, które rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia po Mszy św o godz.8:30.
3. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 13:00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy o g. 8:30. W wakacje Msza św. 8:30 będzie odprawiana tylko w I piątki miesiąca oraz w każdą sobotę lipca i sierpnia.
4. W tym tygodniu, w poniedziałek przypada święto Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzamy chorych od godz. 8:00. Spowiedź pierwszopiatkowa również dla dzieci podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.30, po których Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej adoracja prowadzona przez Wspólnotę Misja św. Faustyny. W I sobotę po Mszy o godz. 8:30 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
5. Pielgrzymka do Medziugorie od 10 do 18 sierpnia. Programy do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
6. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca dla ogólnopolskie spotkanie sympatyków Radia Maryja. Zapisy i bliższe informacje u p. Bożeny ( tel. 46 815 44 95). Kontakt podany jest w gablocie.
7. Dziękujemy Panom Stanisławowi i Arkadiuszowi Kabzińskim za uporządkowanie terenu przy kościele i klasztorze.
8. W intencji śp. Tadeusza Dębeckiego, zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…