XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWCA 2024 R

1. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30 dziękujemy Bogu za wszelkie łaski na zakończenie roku szkolnego. Obecność dzieci, młodzieży i rodziców jest wyrazem prawdziwej wiary. Podczas każdej Mszy modlimy się w Dzień Ojca za wszystkich ojców.

2. Od 3 do 21 lipca przy naszym kościele organizujemy spotkania wakacyjne dla dzieci. To już 26-ta Mała Akademia Wakacyjna. W tym roku spotkania skoncentrują się wokół tematu rodziny pod hasłem:

„O dobro w sercu dbamy – sobie i rodzinie pomagamy”.

Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci przeżyły część wakacji w świecie wartości mogą dokonywać zgłoszeń. Polecamy te działania dla dobra dzieci i rodzin modlitwie oraz wsparciu przez osoby indywidualne i instytucje.

3. Wszystkim dzieciom i młodzieży na czas wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Przypominamy też o codziennej modlitwie i o uczestnictwie w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

4. Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 13:00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy o godz. 8:30. W wakacje Msza św. o 8:30 będzie odprawiana tylko w I piątki miesiąca oraz w każdą sobotę lipca i sierpnia.

5. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 18.00. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w sobotę uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane 29 czerwca będą przeznaczone na Stolicę Apostolską.

6. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu dla osób, które zawierzyły się Maryi, a w sobotę po Mszy św. o g. 8:30 różaniec w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego, o. Bernarda Kryszkiewicza CP.

7. Na ołtarzach bocznych są nowe książeczki z nowenną do św. Gemmy w cenie 10 zł. Pielgrzymka do Medziugorie od 10 do 18 sierpnia. Programy do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego jest planowana od połowy września. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej.

9. Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa zapraszają na wakacyjne turnusy spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły w gablocie.

10. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca na ogólnopolskie spotkanie sympatyków Radia Maryja. Zapisy u p Bożeny. Tel. 46 815 44 95.

11. W intencji śp. Jana Jędrzejczaka, zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców kościoła i klasztoru oraz zmarłych pasjonistów szczególnie o. Zbigniewa i o. Roberta. Wieczny odpoczynek…