X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 CZERWCA 2024 R

1. Dziękujemy wiernym za liczny udział w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać osobom, które budowały i stroiły ołtarze oraz przygotowały teren wokół kościoła. Dziękujemy za piękny dywan kwiatowy, za przyniesione płatki kwiatów i za pomoc w układaniu dywanu. Podziękowania kierujemy do asysty parafialnej i ministrantów, do dziewczynek sypiących kwiaty i dzieci, które brały udział w procesji oraz strażaków z Kalenia i Rycerzy Kolumba. Dziękujemy P. Wiesławie Świderskiej za kwiaty do wystroju naszej świątyni. Wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie i pamięci.
2. Wyjazd dzieci komunijnych na Jasną Górę w niedzielę, 16 czerwca. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 zebranie organizacyjne w klasztorze.
3. Zachęcamy do grona ministrantów chłopców, których zapraszamy do zakrystii w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz.11:30
4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 18.00
5. W środę po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu dla osób, które zawierzyły się Matce Bożej.
6. 13 czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść świece z osłonkami.
7. W piątek o godz.18-tej w katedrze łowickiej uroczyste dziękczynienie w 25. rocznicę pobytu św. Jan Pawła II w Łowiczu. Jest organizowany wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii
8. W sobotę po Mszy św. o 8:30 nabożeństwo do św. Gemmy Galgani Na ołtarzach bocznych znajdują się nowe książeczki z tekstem nowenny do św. Gemmy. Można je nabywać w cenie 10 zł.
9. Poradnia Życia Rodzinnego dla narzeczonych w poniedziałek 17 czerwca o godz.17:20. Zapraszamy pary narzeczeńskie.
10. Pielgrzymka do Medziugorie od 10 do 18 sierpnia. Programy do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapraszamy.
11. W lipcu organizowana jest Mała Akademia Wakacyjna. Informacje i zapisy u o.Jerzego.