IX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA – 2 CZERWCA 2024 R

1. Dziękujemy wiernym za modlitwę i udział w uroczystościach pogrzebowych śp. o. Zbigniewa Warchonia, który odszedł do Pana 27 maja w 56. roku życia i 34. roku życia zakonnego. Ciało naszego współbrata spoczęło w grobowcu pasjonistów na nowej części cmentarza. Terminy zamówionych Mszy św. są wywieszone w gablocie i zamieszczone na stronach internetowych.
2. Dzisiaj już po raz trzynasty w naszym kościele, obchodzimy „Dzień Dziecka z Jezusem” tym razem pod hasłem: „Nasze życie zaczynamy – ukryci pod sercem mamy”. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci szczególnie za te jeszcze przed urodzeniem, dlatego liczymy na obecność też mam będących w stanie błogosławionym. Po Mszy św. obok kościoła kolorowe pozdrowienie wszystkich dzieci świata.
3. W czasie oktawy Bożego Ciała od jutra do środy włącznie, o godz. 18:00 są odprawiane Nieszpory z Procesją Eucharystyczną wokół naszego kościoła. Prosimy asystę, ministrantów i wszystkich wiernych. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. i Komunii Rocznicowej przychodzą na procesję w strojach komunijnych, w tym dziewczynki z koszyczkami do sypania kwiatów. Zachęcamy dzieci z innych klas i przedszkolne do udziału w procesji. Serdecznie zapraszamy nowe osoby i rodziny do Asysty parafialnej.
4. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek, 6 czerwca o godz. 17:00 pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Wojciecha Osiala. Zapraszamy wiernych do licznego udziału. W przeddzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, w środę 5 czerwca po Mszy św. wieczornej, jak co roku, będziemy sypać dywan kwiatowy w naszym kościele. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przynoszenie świeżych płatków kwiatowych oraz o pomoc w układaniu dywanu.
5. W I Piątek miesiąca odwiedzamy chorych od godz. 8:00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17:30. Spowiedź św. od 17:15. Po Mszy św. wieczornej adoracja prowadzona przez Wspólnotę: Misja św. Faustyny
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Medziugorie w dniach od 10 do 18 sierpnia. Program i szczegóły do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
8. Nabożeństwa czerwcowe do 6 czerwca są odprawiane w ramach uroczystych Nieszporów o godz. 18.00
9. Wyjazd dzieci komunijnych na Jasną Górę i udział w 25-tej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci w niedzielę, 16 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela O. Jerzy.
10. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka, tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie po 10 zł
11. W intencji zmarłego naszego współbrata o. Zbigniewa Warchonia oraz śp. Marianny Waszczykowskiej , zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…