WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 MAJA 2024 R.

1. Dziękujemy za ofiary na budowę nowego grobowca Ojców Pasjonistów. Ofiary można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii oraz na konto klasztorne.
2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18-tej połączone z modlitwą o pokój na świecie. Zachęcamy do śpiewania litanii przy krzyżach i kapliczkach.
3.Dzisiaj wszystkie dzieci klas czwartych przeżywają Rocznicę I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30.
4. W przyszłą niedzielę, 19 maja, podczas Mszy św. o godz. 11:30, Komunia św. Generalna dla dzieci klas piątych, która połączona jest z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego Przygotowania dzieci klas piątych do tej uroczystości odbędą się 15 i 16 maja o godz. 16-tej.
5. Zapraszamy do grona ministrantów nowych chłopców z klas komunijnych i rocznicowych. Dla chętnych chłopców pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższa sobotę o godz.11:00 w klasztorze.
6. W poniedziałek 13 maja we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej zapraszamy po Mszy św. wieczornej na procesję fatimską wokół kościoła. Prosimy wiernych o przyniesienie świec z osłonkami.
7. W piątek po Mszy św. wieczornej konferencja dla Bractwa Czarnego Szkaplerza i sympatyków Męki Pańskiej , a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu dla osób, które zawierzyły się Matce Bożej.
8. W sobotę po Mszy św. o 8:30 nabożeństwo do św. Gemmy Gałgani.
9. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W czasie nabożeństw majowych odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego.
10. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Medziugorie w dniach od 10 do 18 sierpnia. Program i szczegóły do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka: polecamy nowość dwumiesięcznik „Misyjne drogi” (7 zł ) oraz tygodniki „Gość Niedzielny”(10 zł) i „Niedziela”(10 zł).
12. Organizowany jest wyjazd autokarowy w sobotę 1 czerwca na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy u p. Teodory Tomczyk do 20 maja. Telefon kontaktowy podany jest w gablocie i na stronach internetowych.
13. Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszają do udziału w koncercie W RYTMIE TANGA, WALCA I …., który odbędzie się w środę 15.05.2024r. o godzinie 18.00 w JATKACH MIEJSKICH przy ulicy Mickiewicza. Znane i lubiane utwory usłyszymy w opracowaniu na akordeon, skrzypce i kontrabas. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
14. W intencji zmarłych Ojców i Braci Pasjonistów oraz zmarłych z naszych rodzin, także dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…