VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 MAJA 2024 R.

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18-tej połączone z modlitwą o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Zachęcamy do odmawiania lub śpiewania litanii także przy krzyżach i kapliczkach.

2. Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. podczas Mszy świętej o godz. 10:00 i 11:30. Ze względu na Uroczystość I Komunii, Msze św. o godz. 10:00 i 11:30 są zarezerwowane dla dzieci komunijnych i ich najbliższych. Dzieci te przeżywają swój Biały Tydzień podczas Mszy św. o godz. 18:30.

3. Dziś o godz. 19:30 dodatkowa Msza św. o Boże błogosławieństwo dla maturzystów. Zapraszamy tegorocznych maturzystów, rodziców, rodzeństwo i dziadków do wspólnej modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę, 12 maja, wszystkie dzieci klas czwartych będą przeżywać w naszym kościele Rocznicę I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci te przychodzą na bezpośrednie przygotowanie we wtorek i środę na godz. 16-tą. Spowiedź tych dzieci oraz ich rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 13-tej.

5. W niedzielę, 19 maja, podczas Mszy św. o godz. 11:30, Komunia św. Generalna dla dzieci klas piątych, która połączona jest z uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. Przygotowania dzieci klas piątych do tej uroczystości odbędą się 15 i 16 maja o godz. 16-tej.

6. W środę przypada uroczystość patrona Polski św. Stanisława biskupa męczennika. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o g. 18.30.

7. Odwiedziny chorych w najbliższy piątek od godz. 8-mej. W piątek  po Mszy św. o godz.18:30 Adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez osoby, które zawierzyły się Matce Bożej

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

9.  Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Medziugorie w dniach od 10 do 18 sierpnia. Program i szczegóły do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Na stoliku pod chórem wyłożona jest prasa katolicka tygodniki  „Gość niedzielny” 10 zł., i „Niedziela” 10 zł., i nowość dwumiesięcznik „Misyjne drogi” 7 zł.

11. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. świętego Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą organizuje Dzień Otwarty 9 maja. Szczegóły na ulotkach w kruchcie i na plakacie w gablocie.

12. W intencji śp. Marianny Klimczak, naszych zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…