XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 września 2023 r.

1. Dziś w niedzielę, 17 września, obchodzimy kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach II wojny światowej. W naszej świątyni codziennie o g.18:00 modlimy się o pokój na świecie i o zakończenie wojny na Ukrainie.
2. W naszym kościele Msza św. z udziałem dzieci i rodziców w każdą niedzielę o godz. 11:30, zaś z udziałem młodzieży, a szczególnie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o godz. 10:00.
3. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Zapisy w zakrystii po mszach św. do 15 października.
4. Dla narzeczonych nowa edycja kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się we wtorek 19 września od godz.19:10 w klasztorze, a Poradnia Życia Rodzinnego będzie 9 października o godz. 17:20.
5. Msza św. i nabożeństwo o rychłą beatyfikację Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz. 8:30
6. W niedzielę 24 września o g.8:00 organizowany jest wyjazd autokarowy do Studziannej. Zapraszamy szczególnie Asystę, Ministrantów i chętnych wiernych. Zapisy w zakrystii, w kancelarii i u o. Pawła.
7. Nowy kalendarz mszalny na rok 2024 będzie udostępniony wiernym od jutra w kancelarii od godz.15:00 do 18:00. W pozostałe dni bez zmian. Przy rezerwacji Mszy św. podajemy numer telefonu kontaktowego.
8. Od poniedziałku 18 września w kancelarii przyjmujemy intencje za zmarłych na Msze Św. Listopadowe odprawiane każdego dnia o godz. 18:30 przez cały miesiąc listopad.
9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na sfinansowanie figur pasyjnych.
10. W najbliższą sobotę, 23 września Szkoła Modlitwy dla dzieci pierwszokomunijnych w sali nowego klasztoru. Klasy 3a i 3b ze Szkoły nr 2, o godz. 9:30, zaś 3c i dzieci z Pukinina o godz. 11-tej.
11. Spotkanie dla dzieci klas czwartych wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:30 będzie poświęcone przygotowaniu do Pierwszych Piątków miesiąca, które te dzieci powinny przeżyć w roku po przyjęciu Pierwszej Komunii św. w trosce o rozwój przyjaźni z Chrystusem.
12. Burmistrz miasta Piotr Irla oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Grzegorz Klimczak zapraszają na kolejna edycję Rawskich Dni Muzyki Klasycznej. Szczegóły w ogłoszeniach w gablocie i na stronie internetowej.
13. W intencji śp. Kazimierza Wójciaka, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…