XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09. 2023 r.

  1. Dziś Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia i Dożynki parafialne. O godz. 13:00 Uroczysta Msza św. i procesja Eucharystyczną. Homilię wygłosi ks. Marcin Kościecha.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 modlitwa za kapłanów i o powołania.
  3. W przyszłą niedzielę, Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Modlitwa i specjalne błogosławieństwo dla wszystkich dzieci o godz. 11.30. Rodzicom przypominamy o odpowiedzialności za wychowanie religijne, troskę o uczestnictwo dzieci w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Dzieci, począwszy od klas czwartych, powinny na rozpoczęcie roku przystąpić do spowiedzi i komunii św. W naszym kościele Msza św. z udziałem dzieci i rodziców w każdą niedzielę o godz. 11.30, zaś z udziałem młodzieży o godz. 10-tej.
  4. W związku z nowym rokiem szkolnym w najbliższym tygodniu odbędą się w naszym kościele nabożeństwa i grupowe spotkania dla dzieci i rodziców:
  5. a) Dzieci najmniejsze, czyli klasy zerowe, pierwsze i drugie ze szkoły nr 2 i z Pukinina – w sobotę, 9 września, o godz. 9-tej. Nabożeństwo jest połączone z błogosławieństwem przyborów szkolnych, które przyniosą dzieci.
  6. b) Dzieci klas trzecich w niedzielę – 10 września, o godz. 11.30. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w klasztorze. Rodziców i Panie katechetki prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieci do uczestnictwa w tych spotkaniach.
  7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na sfinansowanie figur pasyjnych.
  8. Dziękując Opaczności Bożej informujemy, że naszej parafii zostały przyznana dotacje na restaurację naszych zabytków: 500 tys. zł. z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz 100 tys. zł. z urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Serdeczne podziękowania za wsparcie i życzliwość dla Pana Rafała Ambrozika, Senatora Rzeczypospolitej Polskiej oraz dla Pani Ewy Wendrowskiej, Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego.
  9. W miesiącu wrześniu o. Przeor Wojciech Adamczewski udaje się do Rzymu z racji ważnych spraw zakonnych. W tym czasie w parafii będzie go zastępował o. Artur Kiliszek, a w klasztorze o. Krzysztof Kukliński. Jednocześnie witamy serdecznie w naszej wspólnocie klasztornej naszych kleryków Artura Klucznika i Daniela Drumińskiego. Odbędą oni miesięczną praktykę katechetyczną w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Raymonta w Rawie Mazowieckiej.