XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2023 r.

  1. Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia i Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 3 września. O godz. 13:00 Uroczysta Msza św. i procesja Eucharystyczną. Homilię wygłosi ks. Marcin Kościecha. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Uroczystość odpustową poprzedzi Nabożeństwo 40-Godzinne. Program Nabożeństwa jest następujący: W piątek i sobotę Msza św. z kazaniem o godz. 8:30 i 18:30, a o godz. 18:00 – Nieszpory i procesja. Adoracja w piątek od godz. 9:30 do 17:30, a w sobotę od godz. 9:30 do 13:20. Na adorację zapraszamy grupy modlitewne i osoby indywidualnie. Plan adoracji w gablocie i na drzwiach kościoła.
  2. W piątek 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II Wojny światowej. Modlimy się w intencji ofiar tego nieludzkiego czasu i prosimy Boga o pokój na świecie. W tym dniu, o godz. 17:00, na Placu J. Piłsudskiego, odbędzie się uroczyste upamiętnienie tej tragicznej rocznicy. Zaprasza Pan Burmistrz Piotr Irla.
  3. Od 1 września powraca niedzielna Msza św. o godz. 13.00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedziny chorych o godz. 8.00.
  5. Dziś o godz. 12:00, przy hali sportowej OSiR, sprawowana będzie uroczysta Msza św. z okazji Dożynek powiatowych. Zaprasza Pan Starosta Józef Matysiak.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie organizowaną przez „Duży kościół”, w dniach od 30 września do 8 października. Więcej info. na plakacie w gablocie.
  7. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych planowana jest od połowy września w klasztorze. Prosimy narzeczonych o zapisywanie się mailowo na kurs, do końca sierpnia. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na sfinansowanie figur pasyjnych.
  9. W intencji Śp. Marianny Czajka, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…