XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023 r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Pojazdy będą poświęcane przy wyjeździe na ul. Krzywe Koło. Ofiary zebrane od kierowców będą przeznaczone na Ukrainę.
2. Przez trzy tygodnia lipca, przy naszym klasztorze w Rawie odbywały się zajęcia Jubileuszowej, 25-tej Małej Akademii Wakacyjnej pod hasłem: „Dbam o ciało, dbam o duszę – być człowiekiem pięknym muszę”. Na stronie Facebooka naszej parafii można zobaczyć fotorelacje ze spotkań z dziećmi. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem dyplomów dzieciom. W tym roku z zajęć skorzystało 55.dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie tego wartościowego dzieła. Obszerniejsza relacja z zajęć i podziękowania za tydzień.
3. Modlitwa o zakończenie wojny na Ukrainie, o godz. 18:00.
4. W sobotę, Msza św. o g.8:30 i różaniec w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego O. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty.
5. Dla uczenia stulecia obecności pasjonistów w Polsce i 85 lat w Rawie Mazowieckiej postanowiliśmy wzbogacić otocznie kościoła nowymi figurami pasyjnymi. Same figury możemy zobaczyć przed wejściem do zakrystii. Zachęcamy wiernych do wsparcia tej inicjatywy. Bóg zapłać za wszelkie złożone już ofiary.
6. Organizowana jest pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Torunia na „Dziękczynienie w Rodzinie”- w sobotę 5 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje u p. Bożeny i p. Eli. Telefony są podane w ogłoszeniach, w gablocie i na stronie internetowej. (telefon do p. Bożeny 46 815 44 95; do p. Eli – 536 657 115)
7. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych planowana jest od połowy września b.r. w klasztorze. Prosimy narzeczonych o zapisywanie się mailowo na kurs do końca sierpnia. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
8. Parafia Świętej Trójcy w Cielądzu organizuje 10 września pielgrzymkę do Markowej w archidiecezji przemyskiej na beatyfikację rodziny Ulmów. Zapisy u O. Edwarda z Cielądza. Telefony są podane w ogłoszeniach, w gablocie i na stronie internetowej ( tel. 505 991 190)
9. W intencji śp. Tadeusza Kwapisza, Zdzisława Warstona, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów, Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…