Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2022 r.

 1. Dziś już po raz dwunasty w naszym kościele Dzień Dziecka z Jezusem pod hasłem: „Dobre słowa niosą radość” Dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 11.30. Będziemy modlić się za dzieci i dorosłych, abyśmy wszyscy przez dobre słowa nieśli innym pociechę i pogodę ducha Będzie też modlitwa za dzieci o dobre przeżywanie zabaw i błogosławieństwo.  Po Mszy św. obok kościoła radosne świętowanie, możliwość nabycia drobnych pamiątek dla dzieci, a na zakończenie kolorowe pozdrowienie wszystkich dzieci świata. Zapraszamy na to spotkanie rodziców również z bardzo małymi dziećmi i przedszkolakami. Po zakończeniu Dnia Dziecka z Jezusem, spotkanie dla rodziców dzieci klas pierwszokomunijnych i Komunii Rocznicowej w sali nowego klasztoru.
 2. Nabożeństwa czerwcowe, połączone z modlitwą pokój na Ukrainie, w naszym kościele o godz. 18.00
 3. Dziś po Mszach św. nasi ministranci będą zbierali ofiary do puszek na swój wyjazd do Gniezna na Ogólnopolskie Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Bóg zapłać za ofiarność.
 4. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte sprawowane będą w tym dniu według porządku niedzielnego za wyjątkiem Mszy świętej o g. 13:00, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 11:30 udamy się procesyjnie do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, aby tam wspólnie uczestniczyć w procesji Bożego Ciała. Zapraszamy wiernych do udziału.
 5. W czasie oktawy Bożego Ciała, od piątku do środy, o godz. 18:00 będą odprawiane Nieszpory z Procesją Eucharystyczną wokół naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i wszystkich wiernych.
 6. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie w czwartek 15 czerwca o godz. 17:00. Zapraszamy wiernych do licznego udziału. W przeddzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, w środę 14 czerwca po Mszy św. wieczornej, jak co roku, będziemy sypać dywan kwiatowy w naszym kościele. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przynoszenie świeżych płatków kwiatowych oraz pomoc w układaniu dywanu.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opaczności Bożej w Warszawie.
 9. Pod chórem na stoliku wyłożona jest prasa katolicka: tygodnik „Niedziela” w cenie 10 zł, nowość – kwartalnik „Magazyn Niedziela” 15 zł i Gość Niedzielny 10 zł.
 10. Informujemy, że 12 czerwca (poniedziałek) w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej będzie gościło Radio Maryja i telewizja TRWAM. Poprzez te media będzie pokazany spektakl słownomuzyczny po 17:30, który przygotowuje młodzież. Później o 18:00 będzie transmisja na cały świat Mszy św., a potem wieczorem audycja „Rozmowy niedokończone”.Bedzie to bardzo ważne wydarzenie dla naszej parafii i dla naszego miasta oraz dekanatu i diecezji.Zapraszamy do licznego udziału. Szczególnie zapraszam KOŁA Przyjaciół Radia Maryja z parafii, gdzie one działają.
 11. W dniu 1 lipca br. organizowana jest pielgrzymka do naszego klasztoru w Sadowiu-Golgota z okazji Jubileuszu stulecia obecności Pasjonistów w Polsce. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub u o. Pawła.