III Niedziela Zwykła – 22.01.2023 r.

  1. Dzisiaj, z okazji Dnia Babci i Dziadka, w naszym kościele szczególna modlitwa podczas Mszy św. z udziałem dzieci, o godz. 11.30. Po Mszy św., dzieci i młodzież Sceny Wartości przedstawią program słowno-muzyczny, pt. „Wiem, że w rodzinie siła jest”. Zapraszamy.
  2. W piątek po Mszy św. o godz. 18.30 spotkanie dla Bractwa Czarnego Szkaplerza i sympatyków duchowości pasjonistów.
  3. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 i różaniec św. w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty.
  4. Kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego będzie we wtorek 31 stycznia o godz. 19:10 w klasztorze.
  5. Modlitwa o pokój na Ukrainie każdego dnia o godz. 18:00.
  6. Poseł na Sejm RP Grzegorz Wojciechowski, Senator RP Rafał Ambrozik, Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rawskiego Adrian Galach zapraszają na otwarte spotkanie pt: „Eko-dotacje dla mieszkańców Powiatu Rawskiego” które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 23 stycznia 2023 r. o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej przy ulicy ul. Krakowska 6c (sala kinowa). W dobie międzynarodowego kryzysu energetycznego warto zapoznać się z możliwościami pozyskania środków, np. na wymianę źródeł ciepła czy termomodernizacji naszych domów.”
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar na rzecz Pauliny Zaborowskiej zmagającej się z ciężką chorobą. Ratunkiem jest dla niej kosztowna operacja.
  8. W intencji śp. Stanisława Kamińskiego, Łukasza Wróblewskiego, Janusza Majewskiego, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów, Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…

 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka – kilka refleksji na temat ich roli w rodzinie:

 

1) Mogą być swoistymi „kotwicami”, które są szczególnie ważne w chwilach, kiedy rodzinę dosięgają problemy albo kiedy rodzina doświadcza zmian. Kładą nacisk na dbałość o kontakty rodzinne.
2) Dziadkowie mogą być rodzinnymi „ochroniarzami”, którzy bronią trwałości rodziny, zapewniając ochronę w niebezpieczeństwie. Wspierają w czasie problemów finansowych lub związanych z pracą.
3) Często są „arbitrami”,  sprawiedliwymi sędziami w sporach między rodzicami, a dziećmi i pełnią rolę negocjatorów. Pomagają wnukom zrozumieć, że rodzice chcą dla nich dobrze.
4) Babcia i dziadek stanowią ogniwo łączące rodzinę jako całość. To oni przekazują wiedzę z pokolenia na pokolenie, opowiadają o swoich przodkach, kultywują tradycje rodzinne i patriotyczne. Dzieci chętnie słuchają tych opowieści.
5) Dziadkowie w przeciwieństwie do zapracowanych rodziców mająwięcej cierpliwości dla wnuków. Są pocieszycielami i powiernikami. Towarzyszą wnukom w radościach i smutkach.
6) Wreszcie dziadkowie są bardzo ważni w przekazywaniu wiary w Boga. Wspierają rodziców w przygotowaniu do sakramentów, często uczą mniejsze dzieci modlitw, wyjaśniają, towarzyszą rodzinie modlitwą i przykładem życia wiarą Mądra współpraca rodziców i dziadków w wychowaniu religijnym jest cenna dla dziecka.