XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.

  1. W czwartek 1 września przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji ofiar tego nieludzkiego czasu i prosimy Boga o pokój na świecie.
  2. Od 1 września powraca zwykły rozkład mszy św. w dni powszednie i w niedzielę, a kancelaria czynna będzie od 1 września od godz. 16:30 do 17:30.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z przypisanymi nabożeństwami. W pierwszy piątek odwiedziny chorych o godz. 8.30.
  4. Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia i Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 4 września. O godz. 10:00 Uroczysta Msza św. i procesja Eucharystyczną. Homilię wygłosi o. Jakub Barczentewicz, pasjonista. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Uroczystość odpustową poprzedzi Nabożeństwo 40-Godzinne. Program Nabożeństwa jest następujący: W piątek i sobotę Msza św. z kazaniem o godz. 8:30 i 18:30, a o godz. 18:00 – Nieszpory i procesja. Adoracja w piątek od godz.9:30 do 16:30, a w sobotę od godz. 9:15 do 18:00. Na adorację zapraszamy grupy modlitewne i osoby indywidualnie. Plan adoracji wywieszony w gablocie i na drzwiach kościoła.
  5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego połączona z błogosławieństwem dzieci – w przyszłą niedzielę, 4 września, o godz. 11.30. Chcemy w Imię Boże rozpocząć nowy rok szkolny oddając dzieci i wszystkie działania związane z wychowaniem pod opiekę Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy dzieci, rodziców oraz nauczycieli.
  6. Spowiedź dla dzieci starszych, czyli od klasy czwartej do siódmej i młodzieży klas ósmych na rozpoczęcie roku szkolnego – w najbliższy piątek, od godz. 16-tej; po spowiedzi o godz. 16.30 Msza św. z racji I Piątku miesiąca.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla dzieci młodszych czyli klasy pierwsze, drugie i trzecie oraz ich rodziców w naszym kościele w sobotę, od godz.12-tej do 13-tej. Na zakończenie nabożeństwa – poświecenie plecaków i przyborów szkolnych, które przyniosą dzieci.
  8. W intencji Śp. Tadeusza Babickiego, Władysławy Szychowskiej, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…