XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

  1. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.00. Modlitwa o pokój i o zakończenie wojny na Ukrainie codziennie o godz. 17.30.
  2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. O godz. 18:00 odprawiane są Nieszpory z Procesją Eucharystyczną wokół naszego kościoła. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie w czwartek 23 czerwca, o godz. 17:00, pod przewodnictwem naszego Prowincjała o. Łukasza Andrzejewskiego. Po uroczystej Mszy św. udamy się w Procesji Eucharystycznej ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i wszystkich wiernych. W przeddzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, w środę 22 czerwca po Mszy św. wieczornej, jak co roku, będziemy sypać dywan kwiatowy w naszym kościele. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przynoszenie świeżych płatków kwiatowych oraz pomoc w układaniu dywanu.
  3. W czwartek przypada Uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. W przyszłą niedzielę 26 czerwca Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa zapraszają na odpust. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył będzie Ks. Bp Andrzej Dziuba. Szczegóły obchodów na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej Sióstr Misjonarek.
  5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i Różaniec w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza pasjonisty.
  6. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne i komunii rocznicowej wraz z rodzicami udały się autokarem na Jasną Górę, by uczestniczyć w pielgrzymce dzieci z całej Polski. Hasłem pielgrzymki w tym roku są słowa: „Królowo pokoju, módl się za nami”.
  7. W lipcu, już po raz dwudziesty czwarty, przy naszym kościele w Rawie Mazowieckiej planujemy zorganizować spotkania dla dzieci pod nazwą: „Mała Akademia Wakacyjna”. Pragniemy, aby dzieci na spotkaniach doskonaliły swoją formację religijną, ale także twórczo i pogodnie przeżywały we wspólnocie wakacyjny czas. Dokładniejsze informacje rodzice uzyskują podczas zapisu dziecka na spotkania. Zapisy w przyszłą niedzielę, 26 czerwca po Mszach św. lub od jutra indywidualnie u O. Jerzego. Polecamy nasze działania dla dobra dzieci i ich rodzin modlitwie, a także dobrowolnemu wsparciu przez osoby indywidualne oraz instytucje. Stąd też w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na organizację zajęć Małej Akademii.
  8. W najbliższą środę (22 czerwca) Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej otrzyma imię: Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego. Zapraszamy bardzo na tę ważna uroczystość. Bóg zapłać Panu Staroście i wszystkim tym, którzy sprawili, że ks. Biskup, który bardzo był związany z naszym regionem będzie patronował tej tak ważnej instytucji. Uroczystość rozpocznie się o 10:00, a poświęcenia Tablicy pamiątkowej dokona Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.
  9. W dniu 10 lipca br. organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy. Koszt 55 zł. Zapisy do 7 lipca u Pani Bożeny (nr tel. 46 815 44 95).
  10. W intencji śp. Marcina Gałązki, zmarłych z naszych rodzin, Ojców i Braci Pasjonistów oraz Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…