III Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022 r

 1. Dzisiaj w naszym kościele dzieci klas trzecich przystępują do I Komunii świętej. Dzieci te przeżywają Biały Tydzień od poniedziałku do soboty na Mszy św. o godz. 18,30.
 2. W przyszłą niedzielę, dzieci klas czwartych będą miały Rocznicę swojej I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30.Przygotowania dla tych dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16-tej. Spowiedź w sobotę, 7 maja, o godz. 13.30.
 3. We wtorek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Msza św. o godz. 11.30 w intencji Grup Różańcowych Rodziców modlących się za dzieci. Grupy te są przykładem troski rodziców o religijne wychowanie i odpowiedzialności wynikającej z chrztu św. Po Mszy św. spotkanie w klasztorze. Zapraszamy rodziców do tworzenia nowych grup, aby wspierać modlitwą dzieło wychowania.
 4. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8:30. Po Mszy św. o godz.18:30 Adoracja prowadzona przez wspólnotę Misja św. Faustyny.
 5. W pierwszą sobotę po Msz Św. o godz. 8:30 Różaniec Św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 18.00. Zachęcamy do nabożeństw majowych przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.
 7. W powiecie rawskim odbywa się zainicjowana przez posła Grzegorza Wojciechowskiego, senatora Rafała Ambrozika oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu rawskiego Adriana Galacha zbiórka podpisów pod apelem do rządu RP o udzielenie wsparcia finansowego na dalszą rozbudowę infrastruktury Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Po dzisiejszej Mszy Św. zachęcamy do złożenia podpisów na listach, które będą udostępnione przed naszym kościołem.
 8. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza na obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia w Rawie Mazowieckiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. W poniedziałek 2 maja kancelaria parafialna nieczynna.
 10. Rozpoczęła się nowa edycja kursu przedmałżeńskiego. Bliższe informacje na stronie internetowej Parafii.
 11. Naszej modlitewnej pamięci polecamy śp. Kazimierza Goca, zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…