XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 r.

  1. Od 1 września powraca zwykły rozkład mszy św. w dni powszednie i w niedzielę, a kancelaria czynna będzie od 1 września od godz. 16:30 do 17:30.
  2. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych od godz. 9:30.
  3. Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia i Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 5 września o godz. 13:00 z procesją eucharystyczną. Homilię wygłosi Ks. Jarosław Tomaszewski. Zapraszamy wiernych, bielanki, asystę, ministrantów do licznego udziału. Uroczystość odpustową poprzedzi Nabożeństwo 40-Godzinne. Program Nabożeństwa jest następujący: W piątek i sobotę Msza św. z kazaniem o godz. 8:30 i 18:30, a o godz. 18:00 – Nieszpory i procesja. Adoracja w piątek od godz. 9:30 do 16:30, a w sobotę od godz. 9:15 do 14:30. Na adorację zapraszamy grupy modlitewne i osoby indywidualnie. Plan adoracji wywieszony w gablocie i na drzwiach kościoła.
  4. Spowiedź dzieci i młodzieży, na rozpoczęcie roku szkolnego, w najbliższy piątek, od godz. 16-tej; po spowiedzi o 16:30 Msza św. z racji I Piątku miesiąca.
  5. Adoracja Eucharystyczna dla dzieci młodszych czyli klasy pierwsze, drugie i trzecie oraz ich rodziców, w kościele, w sobotę od godz.11:30 do 12-tej. Po adoracji spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego połączona z błogosławieństwem dzieci w przyszłą niedzielę, 5 września, o godz. 11:30. Chcemy w Imię Boże rozpocząć nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
  7. W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i rodziców na Grę Miejską pod hasłem „Śladami Ojca Bernarda Kryszkiewicza”. Zaczynamy o g.15:00, a zakończenie o g.17:00. Start i koniec przy wejściu do starego klasztoru. Szczegóły w gablocie.
  8. Stowarzyszenie Hospicjum organizuje szkolenie dla wolontariuszy pragnących nieść pomoc osobom chorym. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  9. W środę w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej modlimy się za wszystkie ofiary tego nieludzkiego czasu.
  10. 1 września o g. 18:30 rozpocznie się msza św. gregoriańska za śp. bp Józefa Zawitkowskiego, dobroczyńcy naszego kościoła i klasztoru. Zapraszamy wiernych do udziału.
  11. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych odbędzie od połowy września. Spotkania odbywają się w klasztorze we wtorki o godz. 19:10. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Prosimy narzeczonych o zapisywanie się mailowo na kurs.
  12. Naszej modlitewnej pamięci polecamy Ś.P. Mariusza Gromnickiego, naszych zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…

   


   

  Samorządowcy Ziemi Rawskiej zapraszają na obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 2021 r :

  – godz. 12:00  złożenie wiązanek okolicznościowych na Cmentarzu Wojskowym w Rawie Mazowieckiej, odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienia okolicznościowe dr Marcina Broniarczyka Dyrektora Muzeum Ziemi Rawskie, modlitwa za poległych żołnierzy i pomordowanych mieszkańców Rawy Mazowieckiej i złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK

  – godz. 12:30 Park Miejski w Rawie Mazowieckiej: złożenie kwiatów pod obeliskiem Braci Świderskich.