XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021 r.

  1. W czwartek uroczystość M.B. Częstochowskiej.
  2. W sobotę o godz. 8:30 Msza św. i modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP.
  3. Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia i Dożynki parafialne będziemy przeżywać w niedzielę 5 września o godz. 13:00, a w piątek 3 września po mszy św. o g.8,30 rozpoczniemy 40-Godzinne Nabożeństwo. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych. Skauci Europy z okazji naszego święta parafialnego organizują w tym dniu grę miejską pod hasłem „Śladami o. Bernarda Kryszkiewicza”.
  4. W nadchodzącym tygodniu w naszej parafii organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze tej zbiórki przeznaczony będzie na pomoc Polskim Misjonarzom. Sprzęty można składać na podwórzu klasztornym do piątku 27 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku z prasą katolicką.
  5. W ramach obchodzonego w sierpniu miesiąca trzeźwości, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie poświęcone uzależnieniom. Zapraszamy na to spotkanie w czwartek 26 sierpnia o godz. 17:00.
  6. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych odbędzie od połowy września. Spotkania odbywają się w klasztorze we wtorki o godz. 19:10. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Prosimy narzeczonych o zapisywanie się mailowo na kurs.
  7. Modlitewnej pamięci polecamy Ś.P. Krystynę Olszak, naszych zmarłych krewnych oraz dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…