Niedziela Święto Miłosierdzia Bożego – Ogłoszenia – 11.04.2021 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Święta Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas diecezji Łowickiej.
2. Kurs przedmałżeński w tym tygodniu wyjątkowo w środę o g. 19:10, a Poradnia Życia Rodzinnego we wtorek 20 kwietnia o g. 17:20.
3. W piątek pasjoniści obchodzą wspomnienie Chwalebnych Ran Pana Jezusa. Spotkanie dla Bractwa Czarnego Szkaplerza odbędzie się w przyszły piątek 23 kwietnia po Mszy św. g. 18:30 w ramach konferencji jubileuszowej o św. Pawle od Krzyża.
4. W sobotę po Msza św. o g. 8:30 nabożeństwo do św. Gemmy Galgani.
5. Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku pod chórem.
6. W celu ułatwienie dostępu na teren przykościelny została przewrócona do użytku brama od ulicy Zamkowej i odnowiony chodnik przy Ogrodzie Oliwnym. Koszty położenia nowej kostki zostały pokryte z ofiar kolędowych. Serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie pragniemy jeszcze raz podziękować za wszystkie ofiary złożone na nowy piec gazowy do klasztoru. Odwdzięczamy się naszą modlitwą.
7. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w środę 21 kwietnia. Udzieli je J.E. ks. bp Wojciech Osial. Spotkanie przygotowujące kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek w Kościele:
• g. 19:05 dla kl.8A i kl.8B z SP nr 2
• g. 20:00 dla kl.8C z SP nr 2 i kl.8 SP z Pukinina i dla osób z innych szkół.
Kolejne terminy spotkań będą podane w poniedziałek. Obecność kandydatów jest obowiązkowa.

8. Spotkania duszpasterskie dla dzieci pierwszokomunijnych w małych grupach, z zachowaniem przepisów sanitarnych odbędą się tym tygodniu w naszym kościele:
a) kl. 3a oraz dzieci z Pukinina – czwartek, o godz. 17:00.
b) kl. 3b – piątek, o godz. 17:00.
c) kl. 3c – w sobotę, o godz. 9:30.
Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, terminy I Komunii św., tak jak w zeszłym roku zostają przesunięte na czerwiec. Dokładne dane będą przekazane poszczególnym grupom na spotkaniach.
9. W intencji zmarłych śp. Hannę Ziółkowską, Andrzeja Zielińskiego, Rajmunda Wojakowskiego, Kazimierę Wieprzkowicz oraz za zmarłych Dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…
10. Przepisy epidemiologiczne obowiązujące w naszej świątyni:
• 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.
• Miejsca do siedzenia w Kościele są oznaczone i ponumerowane.
• Należy zachować półtora metrowy dystans między sobą.
• Dezynfekcja rąk przy wejściu do Kościoła.
• Komunia św. udzielana jest wewnątrz i na zewnątrz kościoła.
• Pamiętajmy, aby maseczki zakrywały zarówno usta jak i nos.
• Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach także na zewnątrz Kościoła.

 

Ogłoszenie od Burmistrza Rawy Mazowieckiej

 
W związku z rozpoczęciem prac budowlanych w obrębie ul. Warszawskiej informuję, że wyznaczony jest objazd ulicami Ks. Skorupki i Krzywe Koło.
Ulice te są obciążone znacznie większym ruchem pojazdów niż dotychczas, a dla poprawy bezpieczeństwa wprowadzone zostały zakazy zatrzymywania i postoju.
W zamian za to proponuję udostępnienie do celów parkingowych ulicę Zamkową oraz teren położony w pobliżu Zamku Książąt Mazowieckich.
Prace w ul. Warszawskiej to pierwszy etap kompleksowej rewitalizacji Pl. Piłsudskiego, która będzie prowadzona w kolejnych miesiącach.
Przepraszam za utrudnienia i proszę o cierpliwość.