Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Ogłoszenia – 03.04.2021 r.

1. Od soboty 27 marca obowiązują nowe normy dotyczące spotkań religijnych. W naszej świątyni:
• 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.
• Miejsca do siedzenia w Kościele są oznaczone i ponumerowane.
• Należy zachować półtora metrowy dystans między sobą.
• Dezynfekcja rąk przy wejściu do Kościoła.
• Komunia św. udzielana jest wewnątrz i na zewnątrz kościoła.
• Pamiętajmy, aby maseczki zakrywały zarówno usta jak i nos.
• Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach także na zewnątrz Kościoła oraz przez Internet.
2. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania i jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o 15:00 i 17:00.
3. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Msze św. wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o 15:00 i 17:00.
Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy ją codziennie w świątyni o godz. 15:00.Zapraszamy do udziału wiernych także przez transmisję internetową
4. Prasa katolicka – wydanie świąteczne jest do nabycia na stoliku pod chórem.
5. Ojcowie pasjoniści życzą wszystkim w dniu Zmartwychwstania Pańskiego nadziei i pokoju w każdym dniu. Niech nasz Pan, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, umacnia nieustannie naszą wiarę, nadzieję i miłość.
Jednocześnie pragniemy podziękować za duchowe i materialne wsparcie, którego w ostatnich dniach doświadczyliśmy w obfitości. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na nowy piec gazowy do klasztoru. Dziękujemy także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Odwdzięczamy się naszą modlitwą.
W związku z przesunięciem możliwości parkowania samochodów wokół Kościoła zostało uruchomione wejście przez bramę przy Ogrodzie Oliwnym.
 

Ogłoszenie od Burmistrza Rawy Mazowieckiej – p. Piotra Irli

 
W związku z przewidzianym na dzień 06.04.2021 r. rozpoczęciem prac budowlanych w obrębie ul. Warszawskiej informuję, że wyznaczony zostanie objazd ulicami Ks. Skorupki i Krzywe Koło.
Ulice te będą obciążone znacznie większym ruchem pojazdów niż dotychczas, a dla poprawy bezpieczeństwa wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania i postoju.
W zamian za to proponuję udostępnienie do celów parkingowych ulicę Zamkową oraz teren położony w pobliżu Zamku Książąt Mazowieckich.
Prace w ul. Warszawskiej to pierwszy etap kompleksowej rewitalizacji Pl. Piłsudskiego, która będzie prowadzona w kolejnych miesiącach.
Przepraszam za utrudnienia i proszę o cierpliwość.