V Niedziela Wielkiego Postu Ogłoszenia – 21.03.2021 r.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

W piątek: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o g.16:30; dla dorosłych o g.17:30, a o g.20:00 – dla młodzieży.

W sobotę: o g. 17:50 – Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W niedzielę g.6:30 Godzinki o Męce Pańskie; dziś o g.18:00 – nabożeństwo Gorzkich Żali.

Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach przez transmisje internetowe na naszej stronie parafialnej.

2. Informujemy narzeczonych ze odwołana jest Poradnia Życia Rodzinnego we wtorek 23 marca. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego odbędzie po Świętach Wielkanocnych. Bliższe informacje podane są na stronie internetowej.

3. W czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania N.M.P. i rocznica erygowania Diecezji Łowickiej. Msze św. jak w dni powszednie. Zapraszamy do modlitwy.

4. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30 Msza św. o rychłą beatyfikacje Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty, po Mszy Św. Różaniec Św.

5. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku pod chórem. W „Gościu Niedzielnym” jest artykuł o Mszy św. jubileuszowej z okazji 300-lecia Pasjonistów. Polecamy wiernym.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na nową bezdotykową kropielnicę przy ołtarzu Św. Antoniego.

7. Zwracamy się do Was z wielką prośbą. W tym tygodniu przestał nam działać piec gazowcy, który ogrzewał klasztor. Musimy jak najszybciej zamówić nowy, bo naprawa starego pieca jest już nieopłacalna. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będę przeznaczone na zakup nowego pieca gazowego do klasztoru. Ofiarę można także składać na konto klasztorne. Przybliżony koszt to 40 tyś. zł. Dziękujemy Wam za wsparcie.

8. Za tydzień w Niedzielę Palmową błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Św.

9. W intencji zmarłych śp. Genowefę Walosik, Adama Prokopczyka, za zmarłego Wacława Osiala, ojca biskupa pomocniczego Diecezji Łowickiej Wojciecha Osiala, za zmarłych Dobroczyńców kościoła i klasztoru. Wieczny odpoczynek…