I Niedziela Wielkiego Postu Ogłoszenia – 21.02.2021 r.

1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

W piątek: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o g. 16:30; dla dorosłych o g. 17:30, a o g. 20:00 – dla młodzieży. 
W sobotę: o g. 18:00 – Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej,
a w niedzielę o g. 6:30 Godzinki o Męce Pańskiej, a o g. 18:00 – nabożeństwo Gorzkich Żali.

Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach przez transmisje internetowe na naszej stronie parafialnej.

2. Przypominamy, ze w rozkładzie Mszy św. niedzielnych jest odprawiana do końca czerwca b.r. dodatkowa Msza św. o g. 17:00.

3. W poniedziałek przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra. W sobotę Msza św. o godz. 8:30 i różaniec św. w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty.

W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne św. Gabriela, pasjonisty – patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy ministrantów, lektorów na Mszę św. o g. 18:30.

4. Na tegoroczny Wielki Post na stronie internetowej prowincjalnej pasjonistów zostały przygotowane materiały, które mogą pomóc lepiej przeżyć czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Są one zarówno w formie katechez i rozważań pisanych, jak też nagrania audio. Zachęcamy wiernych do skorzystania. Szczegółowe informację podane są w ogłoszeniach na stornie parafialnej (więcej info na www.passio.info.pl/wielki-post-2021).

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes.

6. W intencji zmarłych z naszych rodzin, zmarłego biskupa Alojzego Orszulika pierwszego biskupa łowickiego w 2 rocz. śmierci oraz za zmarłych pasjonistów, a szczególnie o. Zbigniewa Pisiałka w 1 rocz. śmierci; za zmarłych Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru, módlmy się wspólnie. Wieczny odpoczynek…