V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

 1. W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa, władze państwowe w trosce o nasze bezpieczeństwo wydały normy ograniczające swobodę zgromadzeń i spotkań religijnych. Dlatego prosimy, aby w naszym kościele i parafii zostały zachowane w duchu posłuszeństwa następujące zasady:
 • do odwołania podczas każdej Mszy św. wewnątrz kościoła nie może być więcej niż 5 Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Mszę św.
 • wierni, którzy przybyliby na Mszę św. w wyznaczonych godzinach i nie zmieściliby się w limicie 5 osób, będą mogli przyjąć Komunię św. na zewnątrz kościoła.
 • Zachęcamy wiernych, aby uczestniczyć we Mszach św. za pośrednictwem mediów.
 1. Z przykrością informujemy, że zostają odwołane: Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale, nabożeństwa pierwszopiątkowe i sobotnie oraz kapłańskie wizyty u chorych w pierwszy piątek. Jednak w przypadku niebezpieczeństwa śmierci prosimy bez wahania wezwać kapłana.
 • informacje dotyczące ewentualnych, nowych terminów uroczystości I Komunii św. przekażemy w najbliższym czasie.
 1. Kancelaria parafialna czynna w sprawach pilnych: w dni powszednie od godz. 16-tej do 17-tej, a w soboty od g.11-tej do 12-tej. W czwartek nieczynna. Wszelkie informacje udzielamy także drogą telefoniczną.
 2. Kurs dla narzeczonych, poradnia życia rodzinnego i porady prawne są odwołane do świąt wielkanocnych.
 3. Do odwołania, nie będzie spotkań dla dzieci, młodzieży i rodziców przygotowujących się do przyjęcia sakramentów: bierzmowania i Pierwszej Komunii św.
 4. Codziennie o godz. 20.30 nasi kapłani odmawiają różaniec w intencji ustania pandemii i jej skutków. Prosimy wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec łącząc się z nami duchowo.
 5. Przywitanie nowego proboszcza o. Wojciecha Adamczewskiego CP przez wiernych odbędzie się po ustaniu epidemii.
 6. W czwartek 2 kwietnia o g. 21:15 przy pomniku św. Jana Pawła II, w rocznicę jego śmierci, w imieniu całej Społeczności Rawskiej będą się modlić w intencji Ojczyzny, miasta i parafii proboszczowie rawskich parafii, bez udziału wiernych. Transmisja z tego wydarzenia na stronie i Facebooku Dużego Kościoła. .
 7. Dziękujemy Kółkom różańcowym i wszystkim osobom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na rzecz utrzymania parafii w tym trudnym czasie. Nasze ofiary możemy wpłacać na parafialne konto bankowe, którego numer znajdziemy na stronie parafialnej i w gablocie. Bóg zapłać.
 8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą z naszej parafii śp. Balbinę Szczepańską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…