IV niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 r.

 1. Szanując wymóg ograniczenia udziału wiernych w kościele do 50 osób w rozkładzie mszy św. niedzielnych jest dodatkowa Msza o g.17,00. Msze św w niedzielę są więc odprawiane o g: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00 i 18:30. W dni powszednie Msze św. pozostają w obecnym układzie – g.6;30, 7:00, 8:30 i 18:30.Nabożeństwo Gorzkich Żali – niedziela g. 18:00. Droga Krzyżowa – w piątki o g. 16:30 i 17:30.
 2. Wierni, którzy przybyliby na Mszę św. lub nabożeństwo w wyznaczonych godzinach i nie zmieściliby się w limicie 50 osób w kościele, będą przyjmować Komunię św. w starym klasztorze.
 3. Możliwość spowiedzi św. jest podczas każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec św. od poniedziałku do czwartku od g.18,00 do 18:30. W tym czasie jest także możliwość spowiedzi św.
 4. Kancelaria parafialna czynna w sprawach pilnych: w dni powszednie od godz. 16-tej do 17-tej, a w soboty od g.11-tej do 12-tej. W czwartek nieczynna. Wszelkie informacje udzielamy także drogą telefoniczną.
 5. Kurs dla narzeczonych i porady prawne są odwołane do końca marca.
 6. Do odwołania, nie będzie spotkań dla dzieci, młodzieży i rodziców przygotowujących się do przyjęcia sakramentów: bierzmowania i Pierwszej Komunii św.
 7. Wielkopostne rekolekcje dla młodzieży, dzieci i dorosłych są odwołane. Osoby, które zamówiły msze św. na g.10,00 lub 16,30 od 30 marca do 1 kwietnia prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w celu uzgodnienia innego dogodnego terminu mszy św.
 8. Nie będzie uroczystej Drogi Krzyżowej na terenie Zamku Rawskiego.
 9. Codziennie o godz. 20.30 – bez udziału wiernych, nasi kapłani odmawiają różaniec w intencji osób chorych, służb medycznych, sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec łącząc się z nami duchowo.
 10. Od dnia 21 marca b.r. nowym przeorem wspólnoty zakonnej w Rawie Mazowieckiej i proboszczem parafii św. Pawła od Krzyża  jest o. dr Wojciech Adamczewski CP. Uroczyste wprowadzenia na urząd proboszcza z obecnością ks. Dziekana prałata Bogumiła Karpa odbędzie w naszej świątyni w przyszłą niedzielę w czasie mszy św. o g.10,00. Serdecznie zapraszamy.
 11. W środę 25 marca uroczystość Zwiastowanie N.M.P. Msze sw. jak w dzień powszedni. W tym dniu J.E. ks. biskup Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej zachęca nas do modlitwy indywidualnej w domach oraz w naszych parafiach w intencji dziękczynnej za 28 lat istnienia diecezji łowickiej.
 12. Dziękujemy kółkom różańcowym i osobom indywidualnym za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Czasowo zostaje wstrzymany kolportaż parafialny czasopisma „Gościa Niedzielnego”. W wersji drukowanej można kupić go  jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.). Zachęcamy do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego”. Szczegóły na e.gosc.pl
 14. W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Marta Babicka. W jej intencji oraz za zmarłego przeora i proboszcza o. Zbigniewa Pisiałka CP oraz za naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek…