I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

  1. Dziękujemy panu Burmistrzowi, pani Przewodniczącej Rady Miasta, panu Staroście, przedstawicielom Urzędu Miasta, Starostwa i Gminy, Dyrekcjom szkół, pocztom sztandarowym oraz wszystkim wiernym, za modlitwę i udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Zbigniewa Pisiałka CP – przeora wspólnoty i proboszcza naszej parafii. Ciało śp. o. Zbigniewa spoczęło w grobowcu pasjonistów w Łodzi na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej. Zamówione msze św. przez wiernych będą na bieżąco ogłaszane.
  2. Dziś spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przystępujących do komunii św. rocznicowej po mszy św. o g.11,30 , a po mszy św. o g.13,00 nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie dla kółek różańcowych.
  3. Dzisiaj o godz. 18.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  4. W piątki Droga krzyżowa: z udziałem dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.30; dla młodzieży – kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o g.19.15
  5. W czwartek o g. 18:00 różaniec św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Rodziny Rodziny Radia Maryja w klasztorze
  6. W tym tygodniu przypada I-szy piątek m-ca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusa po mszy św. o g.8,30 i 18,30. Dla dzieci spowiedź św. od g.16,15. Po Mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu prowadzonej przez wspólnotę Misja św. siostry Faustyny ze względu na drogę Krzyżową dla młodzieży W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja i modlitwy prowadzone przez R.M.P.M.
  7. Rekolekcje w naszym kościele rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu i będą trwały od 29 marca do 1 kwietnia.
  8. Kurs przedmałżeński we wtorki 3 i 10 marca jest odwołany.
  9. W zakrystii prasa katolicka: „Niedziela” „Gość Niedzielny” oraz „Miłujcie się”. W zakrystii przyjmujemy jak co roku ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. W niedzielę 8 marca w szpitalu Świętego Ducha od g.9,00 do g.15,00 odbędą się bezpłatne konsultacje lekarzy specjalistów oraz badania diagnostyczne w ramach profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu rawskiego. Serdecznie zapraszamy.