VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020.

 

 1. Z wielkim żalem informujemy, że w nocy 21 lutego w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim zmarł w wieku 60 lat, w 34. roku kapłaństwa Zbigniew Józef Pisiałek – pasjonista, przeor wspólnoty i proboszcz naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe w Rawie Mazowieckiej planujemy w czwartek 27 lutego. O g.16, 30 w naszym kościele zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego przeora, a o g.18,30 rozpocznie się uroczysta msza św. pogrzebowa. Pochówek przeora odbędzie się w piątek 28 lutego w Łodzi. Osoby, które chciałyby pojechać autokarem na uroczystości do Łodzi prosimy o zapisywanie się na listę osób w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje będą podane w ogłoszeniach w Środę Popielcową, przez stronę internetową i Facebook parafii.
 2. Dziś o g.19,30 w auli klasztoru spotkanie z p. Maciejem Kozłowskim, który opowie o pielgrzymce do grobu św. Jakuba w Hiszpanii
 3. W zakrystii jest prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz książeczki o św. Gabrielu i miesięcznik „Nasza Arka”,
 4. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o g.6 30; 7.00; 8.30; 16.30 z udziałem dzieci; i 18.30. Kancelaria w środę popielcową będzie nieczynna.
 5. W czwartek 27 lutego przypada święto św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, pasjonisty – patrona naszych ministrantów.
 6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
 • w piątki Droga krzyżowa: z udziałem dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.30; dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o g.19.15
 • w soboty o godz. 17,50 – Koronka do MB Bolesnej
 • w niedziele o godz. 6,30 – Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 18.00Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 1. Porady prawne będą w sobotę od g.9,00 w klasztorze.
 2. W sobotę o g.8,30 msza św. i modlitwa o rychłą beatyfikację sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, pasjonisty
 3. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych przystępujących do komunii św. rocznicowej po mszy św. o g.11,30 , a po mszy św. o g.13,00 nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie dla kółek różańcowych.

 

Ogłoszenia zewnętrzne

 

Dla chętnych osób jest szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w poniedziałek 24 lutego o g.10,30 w Szkole Podstawowej w Pukininie. Na kurs trzeba się zapisać pod nr telefonu podanym w gablocie

 

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców naszego miasta w sprawie kwestii dofinansowań z rządowego programu „ Czyste powietrze” na wymianę źródła ciepła i założenie instalacji fotowoltaicznej w domach odbędzie się w środę o g.18,00 w obiekcie „Tatar” przy ul, Katowickiej

 

Burmistrz Miasta Piotr Irla zaprasza na koncert Viva Santana, który odbędzie się w dniu 8 marca 2020 roku w sali widowiskowej MDKu. Koncert dedykowany jest Rawiankom w dniu ich święta. Bilety w cenie 20 zł można nabywać  w kasie.