I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019 r.

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie modlitewne dla Kółek Różańcowych.
 3. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy, ubogaca Msza św. wotywna o N.M.Pannie zwaną Mszą roratną, która będzie odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w środy, czwartki i piątki. /o godz. 7.00/.
 4. W I piątek miesiąca nabożeństwo do N.S.J po mszy św. o g.8.30 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakr. prowadzona przez wspólnotę Misja św. Faustyny. Do chorych udamy się od godz. 9.30.
 5. W I piątek miesiąca – spowiedź dzieci podczas Mszy roratnej lub innych Mszach św. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 6. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 adoracja prowadzona przez R.M.P.M.
 7. W przyszłą niedzielę Msza Św. o godz. 11.30 w intencji Grup rodziców modlących się za dzieci. Po Mszy Św. spotkanie w sali , w klasztorze.
 8. Rekolekcje adwentowe odbędą się od niedzieli 15 do wtorku 17 grudnia. Będzie je głosił o. Paweł Sawiak, jezuita z zespołem muzycznym Mocni w Duchu z Łodzi. Już dziś serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w nich. W pierwszym dniu rekolekcji /15 XII/ o godz. 19.30, zespół Mocni w Duchu, zaprasza na koncert ewangelizacyjny. We wtorek 17 grudnia o godz. 8.30 i 18.00 msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Program rekolekcji jest rozdawany przy wyjściu z Kościoła. Jest również umieszczony na stronie internetowej parafii. Spowiedź rekolekcyjna przy udziale zaproszonych księży będzie jedynie we wtorek 17 grudnia przed i podczas mszy św. rekolekcyjnych.
 9. Można nabywać już opłatki i świece wigilijne. Świece wigilijne to forma pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin, prowadzonej przez Caritas. Minimalna cena małej świecy 5 zł, dużej – 15 zł.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie i jednocześnie będziemy mogli go wesprzeć poprzez złożenie ofiary do puszek. Jak co roku, będzie to pomoc dla naszych parafii na Ukrainie.
 11. W zakrystii polecamy tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
 12. Wczoraj została aktywowana strona internetowa poświęcona słudze Bożemu o. Bernardowi Kryszkiewiczowi, pasjoniście. Jej adres to bernardpasjonista.pl
 13. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Włoch od 6 do 17 lipca 2020 r. w atrakcyjnej cenie. Program na stronie internetowej, w zakrystii i kancelarii.
 14. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd autokarowy do Torunia w sobotę 7 grudnia na spotkanie Rodziny Radia Maryją w toruńskiej hali widowiskowej. Zapisy u p. Bożeny pod telefonem poddanym w gablocie.
 15. Zapraszamy na film do kina Roma w MDK-u „Miłość i Miłosierdzie” o św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czwartek 5 grudnia o g.18,30