XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2019 r.

 1. Trwają prace wokół naszej świątyni, by ją odwodnić. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów tych prac.
 2. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo eucharystyczne. Po nabożeństwie spotkanie dla Kółek Różańcowych.
 3. Zapraszamy wiernych do wspólnego odmawiania różańca św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie codziennie o godz. 18,00. Dla dzieci różaniec św. w poniedziałki, środy i czwartki o godz. 16,30.
 4. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 z racji II soboty miesiąca – nabożeństwo do św. Michała Archanioła
 5. Kurs przedmałżeński odbywa się we wtorki od g. 19.15. A spotkania w poradni rodzinnej są w trzeci wtorek miesiąca o godz. 17.20 w klasztorze.
 6. Zapraszamy na religijny film pt. „Tajemnica Ojca Pio” w czwartek 24 października o g. 18.30 do kina Roma w MDK. Koszt 13 zł. Bilety do nabycia w zakrystii i w kasach kina. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Chrześcijanin 24h”.
 7. Na wypominki i msze św. listopadową przyjmujemy od poniedziałku w kancelarii i zakrystii.
 8. W zakrystii można nabyć tygodniki katolickie: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jubileuszowy album z wizyty Jana Pawła II w Łowiczu oraz nowy kalendarz diecezjalny na rok 2020
 9. W związku ze zmianą opłat za odbiór odpadów komunalnych, Wójt Gminy Rawa Mazowiecka prosi o składanie nowych deklaracji w terminie do 14 października 2019r. W deklaracji należy podać liczbę osób zamieszkujących nieruchomość oraz sposób zbierania odpadów: selektywnych lub zmieszany. Druki deklaracji dostępne są w Urzędzie Gminy Rawa Maz., na stronie internetowej Gminy oraz u Sołtysów
 10. Skauci Europy zapraszają dzieci i młodzież na kolejną edycję gry papieskiej w niedzielę 13 października po mszy św. o g.11,30 w „Dużym Kościele”.
 11. Odnowa w Duchu Świętym „Nadzieja” zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które będą miały miejsce od 13 października po mszy św. o g.18,00 w parafii „Dużym Kościele”. Zapisy na rekolekcje  w kancelarii dużego kościoła. Szczegóły na plakacie.

 


 

Na ołtarzach bocznych znajdują się foldery informacyjne oraz deklaracje przystąpienia do Bractwa Czarnego Szkaplerza, a także prośby o przyjęcie Czarnego Szkaplerza Męki Pańskiej. Deklaracje, po wypełnieniu, należy złożyć w klasztorze lub zakrystii.

Uroczyste przyjęcie do Bractwa nastąpi w sobotę 19 października br. podczas Mszy św. o godz. 8.30, a nałożenie szkaplerzy w niedzielę 20 października podczas mszy o godz. 13.00.